Güncel
Yükleniyor...

25 Temmuz 2019 tarihinde yaşanan önemli siyasi gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz.
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir haftalık repo faizini 425 baz puan aşağı çekerek yüzde 24'ten yüzde 19,75'e indirdi.
(Merkez Bankası 2015'ten bu yana ilk kez politika faizinde indirime gitti.)Azerbaycan ordusuna ait Rus yapımı MİG-29 savaş uçağı Hazar Denizi'ne düştü. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada pilotun kayıp olduğu belirtildi.Rusya Dışişleri Bakanlığından, Ukrayna'nın Rus tankerini alıkoyması eleştirilerek, ''Gelişmenin detaylarını inceliyoruz. Eğer Ruslar esir alındıysa bunun ivedi sonuçları olacaktır.'' denildi.Ukrayna tarafından tankerine el koyulan Rusya'nın tehditkar açıklaması ardından gemi mürettebatı serbest bırakıldı.Fransa NATO kapsamında Türk Hava Sahasını korumak için 1 adet SAMP-T sistemini ülkemize konuşlandıracak. Sistemin Doğu ya da Güneydoğu bölgelerimize konuşlanacağı tahmin ediliyor.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: