Güncel
Yükleniyor...

Yirmi birinci yüzyılın en büyük getirilerinden biri olan bilgisayarlar, zaman içinde farklı kullanım amaçları için tasarlandı. Başta parçaların bir anakart ile bağlantısı ile kurulan bilgisayarlar son yıllarda marka çatısı halinde hazır olarak satılmaya başlandı. Günümüzde notebook cihazları hazır olarak satın alıyoruz.

Akıllı telefonlar insan hayatına girdiğinden beri satışları yavaşlayan bilgisayar sektörü, her ne olursa olsun akıllı telefonlardan çok daha işlevsel.Bilgisayarların kapasitesi, akıllı telefonların temeli ile yarıştırılamayacak kadar fayda sağlıyor.


Pazar araştırması sonucunda, Türkiye’nin en çok satan bilgisayar markası belli oldu. Çin merkezli Lenovo markası, ülkemizde ve dünyada en çok satan bilgisayar markası konumunda. Oyun bilgisayarı üretiminde de başarılı olan firma, son yıllarda büyük geliştirme göstererek bilgisayar satışlarını katladı.

ABD’li pazar araştırma şirketi International Data Corporation (IDC)’nin verilerine göre Lenovo, bilgisayar markası olarak pazarda %25’lik bir paya sahip. Türkiye’de ise bu rakam %25 olarak belirlenmiş durumda.

GFK’nın Türkiye’de topladığı verilerle Lenovo’nun yılın ikinci çeyreğinde %26,1 pazar payı ile liderliğini koruduğunu ve bir zamanlar fazla tutulmayan Lenovo oyun bilgisayarların yüzde 5,1 artarak %23,1’e ulaştığını belirtti.


Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: