Güncel
Yükleniyor...
11 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı kapsamında Suudi Arabistan Kralı, İran, Azerbaycan, Özbekistan Cumhurbaşkanı, Pakistan Başbakanı, Katar ve Kuveyt Emiri ile görüştü. Liderler görüşmede karşılıklı olarak bayram tebriğinde bulundu.ABD’nin Rusya’nın sınır bölgesinde düzenlediği deniz tatbikatlarının tehlikesine dikkat çeken Washington merkezli askeri analiz dergisi The National Interest (NI), Rusya ile olası bir deniz savaşında ABD Donanma kuvvetlerinin ilk saatlerde imha edileceği konusunda uyardı.Ukrayna'dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti milis güçleri, Leninskoe yerleşimine bomba atmaya hazırlandığı tahmin edilen Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir saldırı insansız hava aracının (İHA) direnişçiler tarafından imha edildiğini açıkladı.Türkiye, Rus silah şirketi Rosoboronexport’tan gelen SU-35 teklifini değerlendirmeye aldı. Savunma Sanayii Başkanlığı, başta Hava Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere ihtiyacı olan kurumlardan SU-35 ilgili görüş istedi. Kurumlar “evet” derse, Ruslarla görüşmeler resmen başlayacak.Akar: "Onlar sondaj yapacak, gaz, petrol çıkaracak, KKTC halkı ve Türkiye hiçbir şey yapmadan seyredecek, bunu kimse bizden beklemesin."

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Onlar araştırma, sondaj yapacak, gaz, petrol çıkaracak, o zenginliklerden istifade edecekler, hem Kıbrıs halkı, hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve 82 milyon hiçbir şey yapmadan seyredecek. Bu çok komik, böyle bir şey olmaz. Dolayısıyla bu konuda bizim gücümüzü, kuvvetimizi kimse test etmesin. Hindistan'ın sokağa çıkma yasağını protesto eden Müslümanlara, Hint güvenlik güçleri ateş açarak karşılık verdi.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: