Gündem

gundem

12 Ağustos 2019 önemli siyasi olaylar

12 Ağu 2019

/ Yazan: Bileceksin
12 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.Kuzey Kıbrıs Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları’nın Kıbrıs’a yaptığı ziyaret için "Gurur duyduk, mutlu olduk. Böyle bir fotoğraf daha önce hiç verilmedi. Bir anlamda dosta güven düşmana korku salındı" dedi.Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu üyelerinden Kerim İlevi, ABD ile İran arasında olası bir savaş çıktığı takdirde Irak’ın da savaşa dahil olacağını söyledi.
ırakMSB: "Güvenli Bölge'ye yönelik Müşterek Harekat Merkezi çalışmaları kapsamında ön hazırlık için 6 kişilik ABD heyeti Şanlıurfa'ya ulaştı."

MSB: "Müşterek Harekat Merkezi'nin önümüzdeki günlerde faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır."Hong Kong'da devam eden protestolar sonucunda eylemcilerin havalimanını kapattığı ve bu yüzden uçuşların iptal edildiği öğrenildi.Rus denetçiler Açık Semalar Anlaşması çerçevesinde ABD semaları üzerinde bu hafta gözlem uçuşu gerçekleştirecek. ABD ve Danimarkalı bir grup da Rusya semaları üzerinde gözlem uçuşu yapacak.
abdŞanlıurfa'da ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası kurulan 'Müşterek Harekat Merkezi'nde görevlendirilecek ilk Amerikalı askerler kente ulaştı.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

© Tüm Hakları Saklıdır
Tasarlayan Bileceksin