Güncel
Yükleniyor...
13 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.


İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, ülkesinin yüzde 4,5 seviyesindeki zenginleştirilmiş uranyum stokunun (300 kilo sınırını aşarak) 370 kilograma ulaştığını açıkladı.ABD yönetimi, Çin'e getirdiği yüzde 10'luk ilave gümrük vergisi uygulamasını, bazı bilişim-teknoloji ürünleri için 15 Aralık tarihine kadar ertelediğini açıkladı.Hongkong'da Beşinci gününe giren protestolarda yolcuların check-in işlemleri askıya alındı, şehir sakinlerine havalimanına gitmemeleri yönünde uyarılar yapılıyor. Artan şiddeti kınayan BM ise krizin çözülmesi için Çin yönetimine diyalog çağrısı yaptı.ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonucuna göre, Kuzey ve Doğu Suriye sınırlarında kurulması planlanan ‘güvenli bölge’nin genişliği yaklaşık 100 kilometre, derinliği ise 5 kilometre olacak.İran'a karşı ABD'nin deniz gücüne katılan İngiltere, Körfez'e yine savaş gemisi gönderdi.
körfezRusya, bir NATO savaş uçağının Baltık Denizi üzerinde Rusya Savunma Bakanı’na ait uçağa yaklaştığını duyurdu. NATO savaş uçağı, 2 Rus jeti tarafından uzaklaştırıldı.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: