Güncel
Yükleniyor...
24 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye'de yaşanmış önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daveti üzerine Rusya'da düzenlenecek MAKS-2019 Tatbikatı'nı izleyeceğini belirtti.Milli Savunma Bakanı Akar: "Birleşik Müşterek Harekat Merkezi tam kapasiteyle faaliyete başladı. Birinci safhayla ilgili sahada uygulamalara geçildi."

Bakan Akar: "İdlib'de gözlem noktalarımıza veya oradaki varlığımıza yönelik herhangi bir saldırıda meşru müdafaa hakkımızı sonuna kadar kullanırız." 
suriye idlipErdoğan: "(Doğu Akdeniz'deki çalışmalar) Batı tehdit sallıyor. Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Burada Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız ve hidrokarbon arama çalışmalarına aynı kararlılıkla devam edeceğiz."Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Danışmanı Buseyna Şaban, militanlara silah tedarik etmek için kullanıldığını öne sürdüğü İdlib'deki Türk gözlem noktalarının Suriye ordusu tarafından imha edilebileceğini söyledi.Trakya Bölgesi’nde bir süredir doğalgaz araması yapan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde ikinci bir doğalgaz rezervi bulunduğu açıklandı.Çavuşoğlu: Bizim İdlib'de gözlem noktalarımızdaki askerimiz mahsur durumda değil. Kimse de mahsur bırakamaz.Cumhurbakanı Erdoğan: “Çok yakında milletimize Suriye meselesi başta olmak üzere çok önemli haberler vereceğiz.."

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: