Güncel
Yükleniyor...
İnternetten alışveriş yaptığımızda ya da internetten bir şeyler aldığımızda karşılaştığımız 3D Secure nedir? 3D Secure seçeneğini onaylamak bize ne kazandırır? 3D Secure hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

3D Secure Kullanmanın Avantajları Neler?

3D Secure güvenlik sistemi, 3 boyutlu güvenlik sistemi demektir. Yani alışverişin 3 boyutu olan müşteri, banka ve iş yeri arasındaki bilgi akışını özel şifreler ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlar. Güvenlik şifresi SMS yoluyla kart sahibine gönderilir ve bunu kart sahibi haricinde başka kimse göremez. Bu sayede kartın, kart sahibinin rızası olmadan başkaları tarafından kullanılmasının önüne geçilmiş olur.

3D Secure İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor? Online ödeme işlemi esnasında 3D Secure ile ödeme seçildiğinde işlem yapılan ekranda bir 3D işlem penceresi açılır. Bu ekranda seçili olan cep telefonundan alışveriş için kullanılan kredi kartının sahibine bir kısa mesaj (SMS) ile onay kodu iletilir. Cep telefonunuza gelen bu kod ekrandaki alana girildikten sonra ödeme işlemi başarılı bir biçimde gerçekleştirilmiş olur. Bu işlem esnasında bir problem oluştuğunda tüm sorumluluk hizmet sağlayıcısı olarak bankanındır.

3D Secure Kullanmanın Avantajları Neler?


 3D Secure sadece kart sahibinin bilebileceği bir şifre ile çalıştığı için kart kullanıcısından habersiz işlemleri engeller. 3D Secure kart bilgilerinizin korunmasını sağlar ve tamamen bankanızla işlem yapmış olursunuz. Güvenliğinizi sağlayan 3D Secure sistemine kayıt olmak çok kolaydır. Ayrıca sadece şifre girmeniz üzere kurulu bir sistem olduğu için kullanımı basittir. 3D Secure sayesinde bankalar ve firmalar kartı kullananın kart sahibi olduğunu veya bilgisi doğrultusunda kullanıldığından tamamen kart sahibi kullandığından emin olmaktadır.

3D Secure sistemini neredeyse bütün bankalar destekliyor. Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, ING, İş Bankası, TEB, Yapı Kredi, Vakıfbank, Ziraat Bankası müşterisi ya da üye iş yeri iseniz 3D entegrasyonunuzu ve kaydınızı yaptırıp güvenle internetten alışveriş yapabilir ve yaptırabilirsiniz.

0 Yorumlar: