Güncel
Yükleniyor...
5 Ağustos 2019 tarihinde yaşanmış önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Doğu Akdeniz) Bu bölgeye ilgi gösteren herkese mesajımız tektir. Bizimle işbirliği zemininde buluşun, herkes kazansın"

Dışisleri Bakanı Çavuşoğlu: "Türkiye ne pahasına olursa olsun Filistin davasını savunmaya devam edecektir."Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge'ye yönelik ABD askeri yetkilileri ile yapılan görüşmelere yarın devam edileceği bildirildi.ABD'nin farklı bölgelerinde meydana gelen saldırılar ülkede büyük bir şok etkisi yaptı. Saldırılarda toplamda 28 kişi hayatını kaybetti. Başkan Trump'ın yayınladığı genelgeyle ülkede 5 günlük milli yas ilan edildi.
abd milli yasGelen iddialara göre Türkiye, ABD'den Fırat’ın doğusunda bulunan ABD üslerinin koordinatını istedi. ABD ise bu isteği reddetti.
CB Erdoğan'ın "ABD'yi bilgilendirdik" demesinin bir sebebi olduğu düşünülüyor.İran Dışişleri Bakanı Zarif: Geçen ay Birleşmiş Milletler toplantısı için gittiğim New York’ta Başkan Trump’la görüşmek için Beyaz Saray’a davet edildim. ABD’nin önerisini kabul etmezsem iki hafta içinde yaptırım listesine alınacağım söylendi, kabul etmedim ve yaptırım listesine alındım.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: