Güncel
Bekleyiniz...
6 Ağustos 2019 tarihinde yaşanmış önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: "NATO müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD'den gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz."
  • "S-400'lerin NATO'ya ve F-35'lere zarar vereceğine dair hiçbir somut veri yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın."
  • "AB küresel aktör olmak istiyorsa öncelikle Türkiye'yi kazanmalıdır. Türkiye'nin üyeliği birkaç ülkenin ihtirasına kurban edilmemelidir." 
s-400 nato abABD Başkanı Donald Trump, Venezuela hükümetinin ABD'deki tüm mal varlıklarını dondurdu. Trump, başkanlık kararnamesiyle bu mal varlıklarıyla ilgili herhangi bir işlem yapılmasını da yasakladı.ABD Hava Kuvvetlerine ait F-22 hayalet uçakların Suriye üzerinde uçtuğu rapor edildi.Kuzey Kore'nin son 13 günde 4 balistik füze denemesi yapması sonrasında Beyaz Saray'dan çok kritik bir açıklama geldi. Trump'ın danışmanı Bolton "Trump ve Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin uzun menzilli füze denemesi yapmayacağı konusunda anlaştı." dedi.Çinli Elçi: Çin, Körfez sularındaki Çinli ticaret gemilerine, tanker saldırılarını takiben petrol sevkiyat yollarını güvence altına almak için ABD'nin önerisi üzerine denizcilik koalisyonu kapsamında eşlik edebilir.
0 Yorumlar: