Güncel
Yükleniyor...
6 Ağustos 2019 tarihinde yaşanmış önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: "NATO müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD'den gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz."
  • "S-400'lerin NATO'ya ve F-35'lere zarar vereceğine dair hiçbir somut veri yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın."
  • "AB küresel aktör olmak istiyorsa öncelikle Türkiye'yi kazanmalıdır. Türkiye'nin üyeliği birkaç ülkenin ihtirasına kurban edilmemelidir." 
s-400 nato abABD Başkanı Donald Trump, Venezuela hükümetinin ABD'deki tüm mal varlıklarını dondurdu. Trump, başkanlık kararnamesiyle bu mal varlıklarıyla ilgili herhangi bir işlem yapılmasını da yasakladı.ABD Hava Kuvvetlerine ait F-22 hayalet uçakların Suriye üzerinde uçtuğu rapor edildi.Kuzey Kore'nin son 13 günde 4 balistik füze denemesi yapması sonrasında Beyaz Saray'dan çok kritik bir açıklama geldi. Trump'ın danışmanı Bolton "Trump ve Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin uzun menzilli füze denemesi yapmayacağı konusunda anlaştı." dedi.Çinli Elçi: Çin, Körfez sularındaki Çinli ticaret gemilerine, tanker saldırılarını takiben petrol sevkiyat yollarını güvence altına almak için ABD'nin önerisi üzerine denizcilik koalisyonu kapsamında eşlik edebilir.
Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: