Güncel
Yükleniyor...


İster planlı ister plansız olsun adet döneminiz gecikeli epey olmuşsa ve artık vücudunuzda bazı değişik belirtilere de rastlamışsanız hamile kalıp kalmadığınızdan şüphelenmeniz gayet normal! Bu heyecanlı ve stresli bekleyişinizin olumlu ya da olumsuz olmak üzere net bir şekilde öğrenmek için eczaneden reçetesiz satın alabileceğiniz hamilelik testleriyle doğru sonuca varabilirsiniz. Bebek sahibi olmak isteyenler ya da anne olmaya kendini henüz hazır hissetmeyen kişiler, içlerinde şüphe uyandırıp arada kalmaktansa merakını gidermek için evde hamilelik testi uygulayabilir. Yapılması çok basit olan bu testlerin ne zaman uygulanması gerektiğini ve sonucu nasıl öğrenebileceklerini sizler için araştırdık.
Kan testi yok, ultrason yok, gebelik testi yok. Ama bu eski dönemde yaşayan kadınları yıldırmamış olacak ki kendi hamilelik testlerini kendileri yapmışlar. İşte eski dönemlerde evdeki malzemelerle yapılan hamilelik testleri...

**Evde yapılan bu gebelik testlerinin hiçbir bilimsel değeri yoktur ve doğruluğu kanıtlanmamıştır. Emin olmak için mutlaka kan ve idrar tahlili yaptırmalısınız.
Limonla Hamilelik Testi

Şeffaf ve plastik bir bardağın içine idrar yapıp, küçücük bir limonu ikiye ayırın. Bir kısmını yaptığınız idrarın üzerine sıkın. Tortular ya da minik granüller idrarın dibine çöküyorsa müjde! Hamilesiniz...
Karbonatla Hamilelik Testi

Plastik ve şeffaf bardağın içine idrarı yapın. 1 çay kaşığı miktarında karbonatı idrara dökün. Karbonat idrarın üzerinde köpük köpük oluyorsa hamilesiniz demektir.
Çamaşır Suyu Kullanılarak Gebelik Testi

Çamaşır suyu hamileliğinizi doğrulamak için kullanılabilir. Birçok kadın bu yöntemi kullanıyordu.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı

Çamaşır suyu

Plastik kap.

Hazırlanışı:

Plastik kabın içine çamaşır suyu koyulur. İdrar çamaşır suyunun bulunduğu kabın üzerine eklenir. Köpük oluşursa sonuç pozitiftir, köpük oluşmadıysa sonuç negatiftir.
Şekerle Evde Gebelik Testi

Bu test, eski zamanlardan kalan en güvenilir ve en kolay yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı şeker

1 adet plastik kap

Hazırlanışı:

Plastik bir kapta idrar toplanır. Diğer bir kaba 1 yemek kaşığı şeker konur. İdrar, şeker koyulan kabın içine dökülür. İdrardaki şekerin reaksiyonu gözlemlenmek için birkaç dakika beklenir. Şeker koyulduğu gibi duruyorsa, sonuç pozitif demektir. Şeker azalıp idrara karıştıysa yani şeker idrarda çözünmüş ise hamile değilsiniz demektir.

Not: Eski dönemlerde daha doğru sonuç almak için ise yataktan kalktıktan sonra sabah bu işlemi uygulanırdı.
Diş Macunu ile Gebelik Testi

Diğer yöntemlerden biri ise diş macunu ile yapılan testtir. Bu test için ihtiyacımız olan bir adet diş macunudur.

Malzemeler:

Diş macunu

Küçük bir kap.

Hazırlanışı:

Bir kaba az miktarda diş macunu sıkılır. Kabın içine idrar eklenir. Diş macunu köpüklenir veya mavi renge dönüşürse, sonucun pozitif olduğunu düşünülürdü.Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: