Reklam
Bileceksin

Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Reklam
Bankaların ayakta durabilmesi için mutlaka sermayesini pazarlarken faiz yada işlem ücretleri altında belli kesintiler alması gerekmektedir. Ancak bazı bankalar belli meblağlarda ihtiyaç kredileri için 0 faiz uygulayıp sadece cüzi bir işlem ücreti kesintisi yapmaktadır. Kuşkusuz bunun en büyük nedeni yapmış oldukları bu O faizli krediler ile kendilerine yeni müşteri potansiyeli kazandırmaktır. 1000 TL’den başlayıp 5.000 hatta 10.000 liraya kadar sıfır faizli olarak kredi imkanı sağlayan tüm bu bankaların detaylı listesini yapmış olduğumuz ufak bir araştırma neticesinde sizler için yer verdik.


0 Faizli Olarak Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?
Bankalar müşterilerine 0 faizli olarak kredi vermeye aslına bakılırsa çok fazla yanaşmazlar. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz paradan fazla para kazanamama nedenidir. Ancak bazı bankalar belli dönemlerde düzenledikleri kampanyalar ile 1.000 liradan başlayarak 10.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanları sağladığı görülmektedir. Tüketici bireysel müşteriler haricinde bir de devletin faiz desteği sayesinde faizsiz kredi alan kesim vardır. Bu kesim esnaf ile çiftçilerden oluşmaktadır.

Günümüzde faizsiz kredi denildiği zaman yeni bir kavram ortaya çıkmıştır. Bunda ” KAR PAYI ” denilen sistemdir. Daha çok faiz sisteminin haram olmasından ötürü muhafazakar kesimin tercih ettiği bu sistem üzerinden 10.000 liraya kadar çok rahat bir şekilde kredi kullana bilirsiniz. 2018-2019 yılları için aylık kar payları %1,99 ile %2,10 arasında nakit para sağlayan bu bankalarımızın isimleri;

  • Kuveyt Türk
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

48 ay vadeli olarak bu ismini saymış olduğumuz bankalardan ” KAR PAYI ” adı altında belirlenen oranlarda kesinti ile 10.000 TL kadar ihtiyaç kredinizi şayet kredi notunuz müsaitse anında kullana bilirsiniz. Bunun haricinde tamamen kar paysız o faizli kredi verene bankalarımız ise;

Denizbank ilk sırada gelmektedir. Banka senelerdir 1.000 liraya ihtiyaç kredilerine uygulamış olduğu 0 faiz olanaklarıdır. Sadece vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı ile Denizbank’dan 1.000 liraya aylık 83 lira geri ödemeli olarak ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

Garanti bankası; Belli dönem aralıklarında 3.000 liraya kadar 0 faizli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kampanyada peşin komisyon kesintisi uygulanmaktadır.

Reklam

Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları
Kuveyt Türk Katılım Bankası: Faizsiz kredi veren özel bankaların başında gelen Kuveyt Türk İslami şartlara uygun olarak faizsiz kredi kullanmak istemeyenlere yardımcı olmaktadır. Kuveyt Türk’e maaşını taşımak ya da Kuveyt Türk katılım hesabı açmak ile kullanılabilecek bu kredi konuttan, taşıta ve ihtiyaç kredisine birçok alanda verilmektedir. Ayrıca kullanılan kredinin türüne göre konutta ipotek ve taşıt kredisinde teminat aranan bazı ek şartlardandır. Kredi notu yüksek ve gelir sahibi kişiler kolaylıkla bu krediden yararlanır. Kuveyt Türk kredileri faizsiz olmakla birlikte hayat sigortası, dosya masrafı gibi ek masraflar kredi kullanan kişi tarafından ödenmektedir.

Albaraka Katılım Bankası: Konuttan taşıta, umreden eğitim harcamalarına kadar birçok konuda faizsiz kredi imkanı sunan Albaraka katılım bankası faizsiz kredilerde düşük miktarlarda kar payı talep ederek kredi kullandırmaktadır. Faizli kredilere göre oldukça düşük olan bu tutar 10.000 TL’lik bir kredi için yaklaşık 1500-2000 TL civarındadır. Albaraka şubelerinden bu kredi başvurusunda bulunabilmek için gelir beyanının yanı sıra kullanılacak kredinin türüne göre ipotek ve teminat belgeleri talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Katılım Hesabı: Birçok konuda kredi kullandıran Ziraat Katılım’dan faizsiz kredi kullanmak için katılım hesabı açılması gerekmektedir. Ziraat Bankası faizsiz kredi seçeneğinde aylık faizler bulunmamakla birlikte banka çekilen tutarın %2,40’ı kadar kar payı talep etmektedir. Bu tutar 10.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi için 12 aylık vadede 1400 TL masraf çıkarmaktadır. Ziraat Katılım şubelerinden başvurulan bu krediye kimlik belgesi, gelir belgesi ve ikametgah belgesi ile başvuruda bulunmakla birlikte konut finansmanında taşınmaz ipotek belgesi, taşıt finansmanında ise araç ipotek belgesi aranan şartlardandır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu