Güncel
Yükleniyor...
Bilindiği gibi artık bankalar ile olan tüm finansal işlemlerinizde, sizin kimlik numaranız ile şahsınıza oluşturulmuş kredi siciliniz baz alınarak işlem yapılıyor. Bu bir bireysel kredi başvurusu olabilir veya bir konut kredisi başvurusu olabilir, örnekleri çoğaltmak mümkün. Böyle bir işlem yapmaya karar vererek bankalara başvurduğunuzda başvurunuz kredi sicilinizdeki kredi notunuza bakılarak sonuçlandırılmaktadır. Cepten kredi notu sorgulama yazımızın detaylarına geçmeden önce bu sistemle alakalı bir kaç bilgilendirme daha yapmak istiyoruz.


Tabiki kredi notunuzu öğrenmeden yapacağınız başvurularınızda eğer kredi notunuz eksi yönlü ve düşüşte ise bu başvuru ile biraz daha aşağı yönlü ivme kazanacak ve sizin için duble olumsuz bir sonuç doğruacaktır. Hem kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hemde kredi puanı düşüklüğü yaşayacaksınız.

Bu yüzden bu içeriğimizde sizlerin olumsuz bir sonuç yaşamamanız için kredi notununuzu nasıl kontrol atında tutabilirsiniz, ve GSM hatlarınızı kullanarak Kısa SMS ( Mesaj ) ile kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz bunu açıklamaya çalışacağız. Bu yazımızı her türlü operatör hattı kullanan ziyaretçilerimiz okuyabileceğinden büyük üç GSM Operatörü ile kredi notu sorgulama işlemini anlatacağız.

TEK BİR MESAJLA KREDİ NOTU SORGULAMA

KKB kayıtlarında yer alan kredi notunuzu öğrenmek isteyenler için bu konuyu hazırladık. Artık insanlar sadece tek bir sms göndererek kredi notunun ne olduğunu öğrenebilecek. Bu yöntem ile kredi notunuzun takibini yapabilir ve siz de kredi notunuza göre hareket edebilirsiniz. 900- 1200 arasındaki notta olan kişiler bankalardan sorunsuz şekilde kredi çekebilirler. 1500 üzeri kredi notuna sahip olan kişiler de bankalardan kısa zaman içerisinde yüklü miktarda kredi kullanabilirler.

  • Avea sms ile kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numaranız Doğum Yılınız 1122
  • Turkcell sms kredi notu sorgulama: TC Kimlik Numarası Doğum yılı 1122
  • Vodafone sms ile kredi notu sorgulama: Tc Kimlik Numarası Doğum Yılı 1122

Yukarıda yazan bilgilere göre tüm operatörler bu sorgulamayı 9 TL ücretle yapmaktadırlar. Sizde yukarıdaki bilgileri telefonunuzdan mesaj göndererek sms göndererek kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Tüm operatörlerden Tc Kimlik Numaranız ve Doğum yılınızı yazdıktan sonra 1122'ye kısa mesaj göndererek hızlı şekilde kredi notunuza ulaşmak mümkündür. 2018 yılında kredi notunuzu öğrenerek kredi başvurusunu ona göre yapabilirsiniz. Unutmayın bankaya yapılan ve red gelen her kredi başvurusu kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Aynı zamanda sizde kredi notunuzu düzenli olarak kontrol ederek, banka durumunuzu iyi derecede tutabilirsiniz. Bu sayfamızda sms ile kredi notu öğrenme ile ilgili tüm detaylı bilgileri sizlere sunduk. Aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu sayede, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılarken "acaba bana kredi çıkar mı?" diye tereddüte düşmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: