Güncel
Yükleniyor...
Gün boyunca işte, okulda, dışarıda müzik dinlemek yeterli gelmiyor evinize geldiğinizde de yatağınızda günün stresini atmak, kafanızı dağıtmak, eğlenmek adına müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız kulaklıkla uyuya kalma durumunu en az bir kere yaşamışsınızdır. Gece boyunca müzik sürekli olarak aktığından sabah kalktığınızda ilk işiniz telefonunuzu şarj etmek olacaktır. Bunu engellemenin yolu uyku zamanlayıcı ancak ne Apple Music’te ne de Spotify’da zamanlayıcı seçeneği bulunmuyor. Peki müziğin dilediğimiz süre sonunda otomatik olarak durdurulmasını nasıl sağlayacağız?


 Müzik uygulamanız (Apple Music, Spotify vb.) çalar durumda iken telefonunuzdan saat uygulamasını açıyorsunuz veya denetim masasından zamanlayıcı kısmına giriyorsunuz. Sayaç sekmesine girerek müziğin ne zaman kapanacağını belirliyorsunuz. Ardından sayaç bitince kısmına dokunmanız gerekiyor.

 Sonrasında bu alanın en alt kısmında yer alan çalmayı durdur seçeneğine dokunuyorsunuz. Böylelikle müziğinizi kullandığınız müzik uygulamasında uyku zamanlayıcısı olmaksızın istediğiniz zaman aralığında müzik dinleme ve sonlandırma imkanına sahip oluyorsunuz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: