Reklam
Bileceksin

Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatın

Reklam
Telefonunuzun şarjı hemen mi bitiyor? İşinize en lazım olduğu zamanlarda şarjınız çok az mı kalıyor? Sabaha kadar şarj ettiğiniz telefon bir gün bile dayanmıyor mu? O zaman telefon bataryanız ölmüş durumda olabilir. Bu makalemizde telefonunuzun batarya ömrünü uzatmanızı ve bataryasını öldürmeden nasıl doğru kullanacağınızı sizlere öğreteceğiz…


batarya ömrünü uzatma


Telefonların pil ömürlerini uzatmak mümkün ve kolay. Yapmanız gereken çok basit ve dikkat etmeniz gereken 2-3 adımda telefonlarınızın pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Orijinal Şarj Aleti Kullanın

Mümkün oldukça farklı şarj aleti kullanmayın.Farklı şarj aletleri ve farklı şarj kabloları telefon pil ömrünün azalmasına neden olmaktadır.

Telefon Şarj Edilirken Kamerayı Kullanmayın

Telefonlar şarjda iken kamera uygulamaları ve video düzenleme uygulamaları telefonunuzun ısınmasına yol açar ısınan telefonlar pil ömründe kayıp yaşar.Kesinlikle şarjda olan telefonlarda kamera ve video düzenleme uygulamaları kullanılmamalıdır.

Şarjınız Tamamen Bitmeden Şarj Etmeyin

Telefonlar için şarj işlemini şarj seviyesi düşmeden yapmamanız gerekir. %5’in altına inmeden telefonları şarja takmak pil ömrüne ciddi şekilde zararlar verir. Pil ömrünü uzatmak için telefonlarınıza şarj işlemi yapmadan önce pil seviyesini kontrol etmeyi unutmayın.

Reklam

Telefonu Uzun Süre Şarjda Bırakmayın

Telefonunuzun şarjı tamamen dolu iken telefonunuzu şarjdan çıkarın. Çıkarmadığınız durumda elektrik akımından dolayı gerilim artar bu da bataryanın ömrünü kötü etkiler. Özellikle bu durum gece yatarken telefonunuzu şarja takarak uyduğunuz zaman gerçekleşir. Bu nedenle telefonunuzu gece yatarken şarj etmiyor olmanız uzun vade de telefonunuzun batarya ömrünü artıracaktır.

Telefonunuzun Fazla Isınmamasına Dikkat Edin

Mümkünse telefonun ısınmasını engelleyecek, gölge bir yerde tutmaya çalışın. Aksi taktirde kısa bir süre sonra yedek bir bataryaya ihtiyacınız olacaktır.

Bunları uyguladığınız taktirde telefon bataryanız eskisine oranlar daha iyi olacaktır ya da yeni telefon aldıysanız bunları uygulamanız telefon bataryasının ömrünü kat kat uzatacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu