Güncel
Yükleniyor...

29 Ağustos 2019 tarihinde yaşanmış Türkiye'yi ilgilendiren önemli askeri ve siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'SU-57' açıklaması: Rusya'ya boşuna gitmedik.ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye'nin F-35 programına tekrar kabulü konusunda, "Bunun için S-400 programından tamamen çıkacaklar ve onları (S-400leri) ülkenin dışına çıkaracaklar. O zaman bunu değerlendirebiliriz." dedi.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Kudret Özersay kapalı Maraş'ı ziyaret etmesinin ardından, ''Kapalı Maraş'ın askeri bölge olmasını makul ve mantıklı bulmuyoruz'' dedi.
kapalı maraş açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde toplumda infial oluşturan kadın cinayetleri ile ilgili, "Tabii benim partimdekiler de dahil burada benim gönlüm açık ve net söylüyorum idamdan yanadır. Avrupa’da idam yok diye haktan sapacak mıyız? Parlamento bu işin kararını verirse kesinlikle onaylarım. Vicdanımın sesine de inanıyorum.” dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait 2 helikopter, Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yakıt takviyesi yaptıktan sonra Türk ve ABD askerlerinin binmesiyle havalanarak Suriye sınırında devriye görevi yaptı.
helikopterSuriye: ABD ve Türkiye'nin güvenli bölge oluşturma planlarına katiyen karşıyız. Bu planlar, Suriye’nin bağımsızlığının ihlalidir.
suriye

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: