Güncel
Yükleniyor...
26 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan ve Türkiye'yi ilgilendiren önemli siyasi ve askeri gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.1 Ağustos tarihinde açıklanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından TSK'da görev yapan 5 general istifa etti. İstifa eden generaller arasında İdlib'den sorumlu 6. Mekanize Piyade Tümeni'nin komutan ve komutan yardımcısı da yer aldı.

İstifa edeceği belirtilen komutanların istifa nedeni, Suriye/İdlib'deki başarısızlıklar olarak gösteriliyor.
5 general istifa etti Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla general ve amiral atamaları yapılmıştı. Yunanistan basını ise Akdeniz Bölge Komutanlığına atanan Tuğamiral Ercan Kireçtepe'nin ardından paniğe kapıldı. Tuğamiral Kireçtepe, 1996 Kardak çıkarmasında adadan Yunan bayrağını indiren 12 SAT komandosundan biriydi.
ercan kireçtepe Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah: “İdlib’i yakında kurtaracağız. Daha sonra Suriye’nin bütün topraklarını özgürleştirmek için Fırat’ın doğusuna da yöneleceğiz.”HAVELSAN, yerli ve milli imkanlarla iş zekası yazılımı olan ASTARBI ürününü geliştirdi. Bu yazılım, okullara ilişkin lokasyon ve sınıf sayısı gibi planlamalar açısından Milli Eğitim Bakanlığında kullanılmaya başlandı.Türkiye'nin ilk milli silahlı drone sistemi Songar için sipariş süreci başladı. Yakın zamanda TSK envanterine girecek Songar'a, otomatik makineli tüfekten sonra bomba atar entegre edildi.
milli silahlı drone sistemi

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: