Güncel
Yükleniyor...

28 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan Türkiye'yi ilgilendiren önemli askeri ve siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.
Rusya'nın federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS'nin direktörü Dmitriy Şugayev, Rusya ve Türkiye'nin Rus yapımı SU-57 ve SU-35 tipi savaş uçağı teslimatı için görüştüğünü bildirdi.Türkiye’nin ilk yerli ve milli sismik araştırma gemisi 86 metre uzunluğundaki MTA Oruç Reis, Mersin’in Taşucu Limanı’na gitmek üzere İstanbul Haydarpaşa Limanı’ndan yola çıktı.
mta oruç reisAzerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan ve Türkiye hava kuvvetleri, iki ülke arasındaki yıllık askeri iş birliği planı kapsamında "TurAz Kartalı 2019" tatbikatında bir araya gelecek.Rusya Savunma bakanlığından General Alexey Pachin: Seremgarh'ta bulunan TSK'ya ait gözlem noktasına yakın bir nokta, İHA tarafından verilen yanlış koordinat nedeniyle uçağımızca vuruldu. Bunun için müttefiğimizden özür diledik. Bu birdaha tekrarlanmayacak.Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Savaş uçağına ihtiyacımız var. F-35'leri alamazsak yeni alternatifler ararız"TSK'nın kontrolü altındaki Fırat Kalkanı Bölgesine, hangi ülkeye ait olduğu bilinmeyen bir uydu düştü. TSK'nın bölgede inceleme başlattığı aktarıldı.
tsk uydu düşürdü

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: