Reklam
Bileceksin

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme

Reklam
WhatsApp’ta farklı fontlar var mı? Farklı şekillerde yazı yazabiliyor muyuz? Kalın ya da eğik yazı yazmamız mümkün mü? WhatsApp’ta yaptığınız yazışmalarda, kullanışlı ve farklı birkaç özellik kullanmanız mümkündür.WhatsApp uygulamasını hemen hemen her gün kullanmanıza rağmen, birkaç yazı tipini kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? WhatsApp yazı tipi değiştirme işlemini nasıl yapabilirim o zaman dediğinizi duyar gibiyiz.

Ya da bu özelliği hemen kullanmak istiyorum, WhatsApp’ta hangi yazı tipleri var, hangilerini kullanabiliriz. Bu işlemi nasıl yapabilirim gibi aklınıza gelen tüm sorulara cevap vereceğiz.

Whatsapp’taYazı Tipi Boyutu Değiştirme?

Yazı boyutunu değiştirme, WhatsApp ayarlarından yapılabiliyor. Bunun için Ayarlar> Sohbet Ayarları> Yazıtipi Boyutu seçeneğine girerek, buradan küçük, orta veya büyük yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp Yazı Tipi Değiştirme


Bunun dışında dilerseniz, yazılarınıza birkaç küçük özellik eklemeniz mümkün. Buna göre, WhatsApp’ta normal şartlarda yazı tipi değiştirme veya farklı özelliklerde font kullanma özelliği bulunmaz ama yazılarınızı birkaç küçük karakter kullanarak farklı özellikler kazandırmanız mümkün olabiliyor.

Reklam

WhatsApp’ta uygulayabileceğiniz yazı özellikleri şu şekilde;

  • WhatsApp Kalın Yazma
  • WhatsApp Eğik Yazma
  • WhatsApp Üstü Çizgili Yazma

Whatsapp Kalın Yazma

Whatsapp’ta kalın yazmak için ”*” işaretini kullanmak gerekir. Yıldız karakterinin arasına yazacağınız her kelime, kalın olarak görünecektir.

Bugün *daha* iyi misin?

Whatsapp Eğik Yazma

Dilerseniz WhatsApp’ta eğik yazı şeklînde de yazabilirsiniz, buna göre, alt tire işareti arasına yazacağınız her kelime eğik olarak görüntülenecektir.

Bugün _daha_ iyi misin?

Whatsapp Üstü Çizili Yazma

WhatsApp’ta bir kelimenin üstünü çizerek yazmak için, ”~” işaretini kullanmanız gerekmektedir.

Bugün ~daha~ iyi misin?

WhatsApp’ta kullanabileceğiniz yazı özellikleri bu kadar, her ne kadar az gibi görünse de bu yazı özellikleri yazı içinde dikkat çekmek için kolayca kullanabileceğiniz özelliklerdir. Belki ileride, WhatsApp’a farklı özelliklerde yazı yazmamızı sağlayan özellikler gelir, ancak şimdilik kullanabileceğimiz özellikler maalesef bu kadar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu