Reklam
Bileceksin

Bireysel Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Reklam
Çeşitli işleriniz için banka hesabı açmak mı istiyorsunuz? Ancak bireysel banka hesabı nasıl açılır bilmiyorsanız bu konumuz çok işinize yarayacak.

vadesiz mevduat hesabı nasıl açılır

Bankalarda açtığımız hesaplar sayesinde, bankanın bir çok özelliğinden de faydalanabiliyoruz. En önemli özelliklerden birisi de İnternet ve Mobil bankacılık özelliğidir. Bu özellik sayesinde bankacılık işlemlerimizi şubelere gitmeden, evde veya iş yerinde oturduğumuz yerden halledebiliyoruz. Bireysel hesaplarımızı yönetebiliyor, başka hesap veya bankalara para transferi de yapabiliyoruz. Aynı zamanda bireysel hesap açma işlemi yaparak birikim yapabiliyor, birikimlerimizi online kontrol edebiliyoruz. Peki bireysel banka hesabı nasıl açılır? Hep birlikte inceleyelim.

Banka Hesabı Nasıl Açılır?

 Bankalar, sadece kredi kartı kullanmak isteyen kişiler için hesap açmayı zorunlu tutmuyor. Ancak müşteri kitlesini genişletmek için sizlerden bunu talep ediyor. Banka hesabı açma işlemi oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Banka hesabı açmak için gerekli olan tek belge T.C. kimlik kartınızdır. Hesap açtırmak istediğiniz bankaya giderek müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve kısa sürede hesap açtırabilirsiniz.

Günümüzde bir çok banka hesap açtırmak isteyen müşterilerinin ayağına kadar gidiyor. Özellikle Finansbank enpara ve Cepte TEB sayesinde bankaya kadar gitmeden, banka adresinizi ziyaret ederek hesap açma işlemini kısa sürede gerçekleştiriyorlar.

Vadesiz Mevduat Hesabı Açmak

 Vadesiz mevduatın herhangi bir getirisi yoktur. Genelde birikim yapmak ve bu birikimi saklamak isteyen kişiler tarafından açılan bir hesaptır. Yine de bu hesap aracılığıyla fon alım-satım, altın veya döviz değerlendirmeleri yapılabilir. Peki, bu noktada bankada hesap nasıl açılır? İlk olarak müşterinin nüfus cüzdanı, ikametgâh ve son üç aydan birine ait bir fatura ile şubenin bireysel işlemler bölümüne başvuru yapması gerekir. İşlemler tamamlanınca banka hesap cüzdanı ve banka kartı verir. Ayrıca hesap başvurusu sırasında internet ve telefon bankacılığı hizmetleri için bazı bankalara ayrı başvuru yapmak gerekebilir.

Reklam

Banka hesabı açma talebinizi ilettikten sonra müşteri hizmetleri yetkilisi sizin önünüze bir takım sözleşmeler ve formlar bırakıp imzalamanızı talep edecektir. Önünüze bırakılan sözleşmeleri dikkatlice okuyup, anladıktan sonra imzalayın. Bunlar, bankaların tüm müşterilerine imzalattıkları sözleşmeler olsa da, ilerleyen zamanda banka ile bir anlaşmazlığa düştüğünüzde bu sözleşmede yer alan maddelere göre karar verilecektir.

Bu makalemizde sizlere banka hesabı nasıl açılır ve gerekil belgeler nelerdir onlardan bahsettik. Sizler de bankacılık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için bir hesap açtırabilir ve paranızı güvenle bankalarda saklayabilirsiniz. Altın ve döviz gibi birikimleriniz için en güvenli kurum bankalardır. Çünkü bankalardaki birikiminizin 100 Bin TL’ye kadar olan kısmının devlet güvencesi altında olduğu ifade edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu