Güncel
Yükleniyor...
Tadına bayıldığımız hatta bazen krizler bile geçirdiğimiz çikolatanın cilt bakımı için de faydalı olduğunu biliyor musunuz? Çikolatanın çok bilinmeyen bir faydası da cildi güzelleştirmektir. Peki bu çikolata masajı nedir? Çikolata masajı nasıl yapılır?

Çikolata Masajı Nasıl Uygulanır

Çikolata geçmişten günümüze özellikle kadınlar üzerinde psikolojik olarak oldukça olumlu etkilere sahip. Çikolata kadınların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan endorfini salgılatıyor. Çikolata Masajı kendilerini “tatlı masaj” ile şımartırken, duygularını düzenlemek ve günlük telaşlarından bir süreliğine uzaklaşmak isteyen kadınlar için ideal.

1.5 saat süren bu masaj, hem cildi canlandırarak kaybettiği besleyici maddeleri yerine koyuyor hem de zihin üzerinde olumlu etki yaratarak kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. Vücudunuza verdiği fizyolojik ve metabolik canlılık, yaşam sevincinizi arttırıyor. İç huzurunuzu sağlayarak, size unutamayacağınız bir deneyim tattırıyor. Artık bu müthiş tat damağınızın yanı sıra teninizi de tatlandırıyor.

Çikolata Masajının Faydaları


 Ciltte peeling etkisi yaparak teni yumuşatıyor.
Ciltte pürüzsüzlük sağlayarak hücre yenilenmesini aktive ediyor.
Çikolata masajında, beyaz çikolatada bulunan buriti yağı ve E vitamini yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir.
Hücresel dolaşımı arttırıyor, kırışıklıktan hafifletiyor ve sarkmaları toparlıyor.
Sütlü çikolatada ise fındık yağı ve badem yağı bulunuyor.
Uygulaması da son derece basit olan çikolata masajı rahatlatıcı bir masajdır.

Çikolata Masajı Nasıl Uygulanır


 Çikolatanın ne kadar mutluluk hissi yaşattığını bilirsiniz. Peki bu sene yaza girerken çikolata yiyerek kendinizi ve çikolata masajı ile de bedeninizi mutlu etmek ister misiniz? Artık birçok masaj salonunda uygulanmaya başlayan Çikolata masajı ile vücudunuzu yaza hazırlarken, diğer yandan bronzlaştırmayı artırıcı etkisiyle de artık tüm kadınların gözdesi.

Tarihi yaklaşık 6 bin yıla dayanan çikolata masajı kakao yağı ile uygulanarak güzelleşmenin yanı sıra sağlıklı kalmanızı da sağlıyor. Kakao yağı ise kakao çekirdeklerinin sıvı şekilde ayrıştırılmasıyla elde edilebiliyor.  Bu yağın cildi nemlendirme özelliği de bulunuyor. Diğer sabit yağlarla beraber karıştırıldıktan sonra eğitim almış bir masör yardımıyla cilde uygulandığında dudaklarda ve cildinizde oluşan çatlakları gidermeye fayda sağlıyor. Kadınlarda en fazla hamilelik sonrası oluşan bu çatlaklar ve cilt bozuklukları kakao yağı faydası ile kolayca giderilebiliyor. Üstelik bronzlaşmak isteyenlerin ise bir numaralı tercihi olmuş durumda.

Çikolata masajı, ısıtılmış toz kakao keseleri ile uygulanabiliyor. Bu yöntemle cildin nem oranı iyice arttığından dolayı masaj sonrasında parlak bir görünüm kazanılıyor. Kakao’nun içerinde bulunan antioksidanların da etkisiyle cilde canlılık ve parlaklık geliyor. Bu sayede de çatlaklar iyileşip ciltteki ince çizgiler kayboluyor. Çikolata masajının uygulama süresi bir saat ile bir buçuk saat arasında değişiyor.

Bunun dışında varislerinizden kurtulmak için de masaj uygulatabilirsiniz. Varis masajı konusunda en etkili yöntem profesyonel masörlerin elleri ile bölgesel uygulanan tekniklerdir. İşinin ehli olmayan masörlerin yaptıkları masajlar vücut üzerindeki kanalların kapanmasıyla varislerinize faydadan daha çok zarar sağlayabilir. Birçok hasta ameliyatı çözüm olarak görürken, tekrarlanma oranı yüksek olduğundan dolayı pek tavsiye edilmiyor. Varis için en etkili yöntemin, masaj ve ardından düzenli bir yürüyüş olduğu artık uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Hazırlanışı:
Yarım bardak kakao
Bir çorba kaşığı süt kreması
Bir tatlı kaşığı bal

Bunlar temel malzemelerdir. İsterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de bitter çikolatayı biraz zeytin yağı ile birlikte buharda eritip sürmektir..

Malzemeyi güzelce karıştırıp, sürülebilir bir kıvam elde edince, yüzünüze,boynunuza, dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın. Onbeş dakika bekleyin, sonra da ılık su ile yıkayın. Cildinizin kadifemsi bir yumuşaklık kazanacağına emin olabilirsiniz..
                                                                                       

0 Yorumlar: