Reklam
Bileceksin

Doğal Peeling Önerileri

Reklam
Cildinizi pürüzsüzleştirecek ve cildinize canlılık katacak peeling önerilerini sizler için derledik. Her cilt için en uygun olan birbirinden farklı peeling önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal peeling önerileri…

Doğal Peeling Önerileri

Siyah Noktalar İçin Doğal Peeling Önerileri

 Cilt bakımında başa çıkmakta zorlandığımız en ehemmiyetli meselelerden biri, siyah noktalardır. Siyah noktalar için 7 doğal peeling önerileri başlıklı bu yazımızda, cildimizde istemediğimiz bu negatiflikleri ortadan kaldırmaya yarayacak doğal metotlar bulunmaktadır.

Ananas

Ananas, cilt ve saç bakımında kullanılan başlıca meyvelerden birisidir. Bilhassa kozmetik ürünlerin muhtevanında sıklıkla rastladığımız bu meyvenin doğal kullanım sonrasında da, cilt kirleri için ehemmiyetli yararları olduğunu biliyor musunuz? İç bölümünü alarak ince rendeden geçirdiğiniz ananası pamuk yardımıyla yüzünüze sürerek, kullanabilirsiniz. Bunu düzenli bir şekilde yaptığınızda, tesirlerini kolayca görebilirsiniz.

Domates ve Domates Suyu

Size enteresan gelebilir fakat Koreli kadınların, cilt bakımında kullandıkları vazgeçilmez sebzelerin başında, salatalık gibi domateste gelmektedir. Ortadan keseceğiniz domatesi yüzünüze 5 dakika süresince sürdükten sonra, 15 dakika cildinizde bekletin. Hemen peşinden cildinizi, ılık suyla temizleyin. Aynı şekilde domates suyunu, pamuk yardımıyla cildinize uygulayarak da kullanabilirsiniz.

Yulaf Ezmesi

Doğal peeling önerileri arasında bulunan yulaf ezmesi, bilhassa hassas ciltlerde görülen siyah noktaların yok edilmesinde oldukça tesirlidir. Bal ve limon ile karıştırarak hazırlayacağınız yulaf ezmesi maskesini bir müddet kullandığınızda, yararlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Reklam

Karbonat

Doğal peelingler arasında, belki de en bilindik olanlardan birisi de karbonat uygulamasıdır. Bir çorba kaşığı karbonatın içerisine iki damla elma sirkesi ilave ederek, cildinizin pH yapısını dengelemek ve ölü hücrelerden arındırmak için kullanabilirsiniz.

Kahve Telvesi

Siyah noktalar için doğal peeling önerileri arasında siyah noktalardan kurtulmak için önerebileceğimiz metotlardan birisi de, kahve telvesidir. Pürüzlü bir yapıya sahip olması sebebiyle, cildinizi tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olacaktır.

Şeker

Tüm cilt tiplerinde kolayca kullanacağınız metotlar arasında yer alan şeker, fazla hassas bir cilde sahip olanların zeytinyağı veyahut badem yağı gibi cilde yararlı yağlarla kullanılması daha yararlıdır.

Deniz Tuzu

Son olarak erişmesi çok kolay olan doğal peelinglerden birisi olan deniz tuzunu da, siyah noktaları yok etmek için kullanabilirsiniz. Deniz tuzu uygulamasında, tuzu ılık, elma sirkesi ya da limon suyu ile ıslatarak kullanılması gerekir. Ayrı olarak, cildinizde 10 dakikadan fazla bekletmek tahrişlere kapı aralayabileceği için, 10 dakika içerisinde cildinizi temizlemeniz önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu