Güncel
Yükleniyor...

Dünyada olan önemli, güncel askeri ve siyasi gelişmeleri siz değerli okurlarımıza açık ve net bir şekilde aktarıyoruz.Hindistan’ın, satın alacağı S-400 hava savunma sistemi için Rusya’ya avans ödemesini yaptığı ve teslimatın 18 ila 19 ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi.Karpowership ürünü yüzer Türk elektrik gemisi "Ayşegül Sultan" Senegal'in elektrik ihtiyacının yüzde 15'ini karşılamak üzere bugün yola çıktı.Binlerce Hong Konglu şehrin ada kısmında bulunan Merkez İstasyonu yakınındaki Amerikan Konsolosluğu önünde toplanarak ABD Başkanı Donald Trump'tan özgürlük ve demokrasi adına yardım istedi.Erdoğan: "Anlaşılan o ki müttefikimiz, bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz."

Erdoğan: "Güvenli Bölge için ABD ile görüşüyoruz ancak istediklerimizle onların kafalarındakinin aynı şey olmadığını attığımız her adımda görüyoruz."NATO: Geçtiğimiz Kasım ayında Rusya tarafından alıkonulan Ukraynalı askerlerin, nihayet evlerine dönmüş olmalarından dolayı memnunuz. Bu doğru yönde atılmış bir adım.

NATO: Rusya'ya Minsk Anlaşmasının yükümlülüklerini yerine getirmesi için çağrıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu yükümlülüklerin arasında tüm mahkumları serbest bırakmak da var.
rusya Minsk Anlaşması

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: