Güncel
Yükleniyor...

Dünyada olan önemli, güncel askeri ve siyasi gelişmeleri siz değerli okurlarımıza açık ve net bir şekilde aktarıyoruz.

 

Erdoğan, Putin ve Ruhani'nin gerçekleştirdiği Suriye Zirvesi sonrası basın açıklaması düzenledi. Erdoğan, yaptığı açıklamada Suriye için somut adımlar atılması için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ali İmran suresinin 102. Ayetinde yer alan, "Hani siz birbirinize düşman idiniz. Allah gönüllerinizi birleştirmiş ve O'nun nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz." İfadelerini okuyarak barış çağrısı yaptı.
Rusya devlet başkanı putin ali imran suresiKörfez ülkelerinden Bahreyn, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Patriot füzeleri satın alma konusunda anlaştığını duyurdu. Bahreyn, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 Hava Savunma Sistemlerinin potansiyel alıcıları arasında yer alıyordu.
abdDoğu Akdeniz’de ABD, Yunanistan, Fransa, İsrail ve Mısır’a karşı tek başına mücadele veren Türkiye, bölgede arama ve sondaj çalışmalarını sürdürürken şimdi de ‘Kararlılık-2019’ tatbikatına başladı. Tatbikat 22 Eylül’e kadar devam edecek.Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya ait tesislere yönelik saldırıların Yemen toprakları dışından İran silahlarıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.Hong Kong'da bir grup hükümet karşıtı, eskiden sömürgesi oldukları İngiltere'den destek istedi. Göstericiler, İngiltere ulusal marşını söyledi.Suudi Aramco petrol tesislerine Yemenli Hutilerin yapmış olduğu roket saldırısı sonrası kırmızı işaretli yerler isabet aldı ve ağır tahribat yaşandı. Yangınlar büyük ölçüde söndürüldü. Zararın en az 1 milyar dolar olduğu düşünülüyor.

Husiler: "Suudi Arabistan petrol tesisi Aramco'da bulunan şirketleri ve yabancıları uyarıyoruz. Her an yeniden vurabiliriz"

 

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: