Güncel
Yükleniyor...

Dünyadaki önemli siyasi ve askeri gelişmeler serimizin 1. konusuna hoşgeldiniz. Sizlere gündemde olan güncel haberleri aktaracağız.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Zarif’in Rusya Dış işleri Bakanı Sergey Lavrov ile yarın bir araya geleceği, görüşmede Suriye, Yemen gibi bölgesel konuların yanı sıra İsrail’in Ortadoğu’daki saldırılarının da ele alınacağı bildirildi.
rusya dış işleri bakanıNetanyahu: Gelişmeler ışığında bir sonraki adımlara karar vereceğiz, orduya hazır ol emri verdim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini İsrail topraklarına katma sözü verdi.
israilBahreyn Dışişleri Bakanlığı, İsrail-Lübnan arasında artan gerilim sonrası vatandaşlarından Lübnan'ı terk etmelerini istediErdoğan: "Gündemimizde Fırat'ın doğusu var. Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da temizlikte kararlıyız."Filistin yönetimi, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "İsrail'e ilhak" etme vaadini yineleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya tepki göstererek, “Yahudi yerleşim birimleri illegaldir ve Gazze ile Sina’dakiler nasıl dağıtıldıysa Batı Şeria’dakiler de dağıtılacak.” cevabını verdi.
yahudi israilİsrail ordusu, Lübnan’dan İsrail tarafına bir dizi tanksavar atışı yapıldığını duyurdu. Ordudan yapılan yazılı açıklamada, Lübnan’dan, sınırın İsrail tarafındaki askeri üsse ve araçlara yönelik bir dizi tanksavar atışı yapıldığı belirtildi.Yemen'nin Zamar kentinde Husilerin alıkoyduğu kişileri tuttuğu, hapishane niteliğindeki bir binaya Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında, 100'den fazla kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.Rusya, Türkiye ile anlaşarak İdlib'de başlattığı yeni ateşkesin ABD tarafından ihlal edildiğini bildirdi. ABD'nin, Rusya ve Türkiye'ye haber vermeksizin İdlib'deki Elkaide'ye bağlı örgütlere saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir konvoy İdlib'e bağlı Sarakeb kentinin batısında bir gözlem noktası inşa etmek için Kefer Lusin sınır kapısından Suriye topraklarına giriş yaptı.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: