Reklam
Bileceksin

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Reklam
Günümüzde belirli bir geliri olmayan ev hanımları için bankaların uyguladığı çeşitli fırsatlar ve krediler mevcuttur. Peki ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar hangileri biliyor musunuz?

ev hanımlarına kredi

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar sabit bir geliri olmayan Ev hanımları için oldukça ehemmiyetlidir. Ev Hanımları, düzenli bir gelire sahip olmadıkları için bankalardan kredi kartı almakta zorlanmaktadır. Ev hanımları kredi kartı alamaz, Ev hanımlarının gelir vesikası yok kredi kartı alması olanaksız gibi ifadeler pek gerçeği yansıtmamaktadır. Ev hanımları da kredi kartı alabilir. Bu yazımızda Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımları En Kolay Nasıl Kredi Alabilir, Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir Mi?

 Ev hanımlarının kredi kartı alıp alamayacağı konusu tamamiyle bankanın insiyatifindedir. Son zamanlarda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bulunsa da genel olarak bankaların çoğunluğu kredi kartı vermemektedir. Bunun en ehemmiyetli sebebi ise, ev hanımlarının rastgele bir gelire veya sosyal garantiye sahip olmamasıdır. Banka kredi veya kredi kartı verirken ferdin gelir vaziyetine, sosyal teminatına, kredi notuna bakar.

Bankadan Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için netlikle kredi notlarının düşük olmaması ve icra takibine girmiş olmamasıdır. Zati bir gelire sahip olmayarak bankalar için ciddi manada riziko etkeni oluşturan Ev hanımları, bir de kara listede ise kredi kartı alması olanaksız demektir. Bankalar Ev hanımlarına kredi kartı verirken birkaç ehemmiyetli hususu dikkate alırlar, bu hususlar;

Yaş

 Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için bankaların verdiği üst sınırlar vardır. Bu üst sınırlardan biri de kredi kartı alacak Ev hanımının yaşıdır. Kredi kartı almak isteyen ev hanımları bankalara göre değişen bir yaş sınırına tabi tutulur. Aslında bu yaş sınırı genelde herkes için geçerlidir. Genelde en az 60 en fazla ise 75 yaş sınırı bulunur. Bu sınırlar bankadan bankaya değişir. X bankası kredi kartı verebilmek için en fazla 60 yaşında olmasını talep ederken, y bankası en fazla 75 yaşında olmasını isteyebilir.

Reklam

Kredi Notu

 Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, kredi notuna çok ehemmiyet vermektedirler. Geliri olmayan bir ev hanımının risk etmeni artmaktadır. Şayet kredi notu da kötüyse bu Ev hanımının kredi kartı veya kredi alma ihtimalini sıfıra indiriyor. bankalardan kredi kartı almamış kredi kullanmamış Ev hanımlarının bankalarda kredi notu sıfır gözükmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar kredi vermek için kredi notunu yüksek düzeyde beklemektedir. Kredi notunuzu iyi düzeyine getirmek için, faturalarınızı otomatik ödeme direktifi verebilir, vadeli hesap açabilir ve banka hesabınızda sık sık işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler kredi notunuzu artıran ehemmiyetli etkenlerden birisidir.

Gelir Belgesi

 Ev hanımlarının rastgele bir geliri olmasa da bu kredi kartı alamayacağı mananına gelmiyor. Ancak belgelenebilen bir geliriniz varsa bu kredi kartı alma ihtimalinizi hayli yükseltebilecektir. Belgelenebilen gelirlere örnek verecek olursak, aylık geliri, getiri geliri, kira geliri gibi gelirlerdir.

Kredi Kartı Alma İhtimalinizi Artıracak Faktörler

 Ek Gelir Beyanı

Şayet bir ek geliriniz var ise ve bunu belgeleyebiliyorsanız,bankadan kredi kartı alma ihtimaliniz epey yüksektir. Evde örgü örüp satıyor olabilirsiniz, veya freelance çalışıyor olabilirsiniz. Belgelendiği sürece kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.

Aileden Kalan Emekli Maaşı

 Hayat bize bazen kötü sürprizler yapabiliyor ve en sevdiğimiz ailemizin azalarını kaybedebiliyoruz. Şayet anneniz veya babanızdan kalan bir emekli maaşı varsa bu maaş üzerine de kredi kartı alabilirsiniz.

Kefil

 Arkadaşlarınız veya aile azalarınız çalışıyor olabilir, şayet size kefil oluyorlarsa onları kefil göstererek kredi kartı alabilirsiniz. Ancak kefil göstereceğiniz kişinin kredi kartı sınırını karşılayabilecek bir geliri olması ve belgelenebilen bir gelir dokümanı olması gerekir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

 Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası, düşük sınırlar dahilinde aylık %2,29 faiz oranı ile kredi kartı verebilmektedir. Yeniden Ziraat Bankası tarafından belirlenen gecikme faiz oranı ise %2,75’tir. Ziraat Bankası Combo Kredi Kartı sayesinde, banka hesabınızda para bulunması vaziyetinde bu kartı banka kartı olarak, para bulunmaması halinde ise, kredi kartı olarak kullanabileceksiniz.

Türk Ekonomi Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

 Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan bir ötekisi ise Türk Ekonomi Bankası. Teb kredi kartınız ile yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişlerinizi 3 taksit yapabilirsiniz. Ayrı olarak giyim ve kozmetik harcamalarına ekstra bonus vermektedir. Teb kredi kartı senelik ödenti fiyatı 46 TL’dir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev Hanımları En Kolay Nasıl Kredi Alabilir, Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler içeren yazımızın sonuna geldik. Sizde ev hanımı iseniz yukardaki bilgiler dahilinde kredi kartı alabilirsiniz.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu