Reklam
Bileceksin

Öğrencilere Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Reklam
Liseyi bitirmiş üniversite adayı olan öğrencileri daha çok yakından ilgilendiren kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankaların listesine aşağıda ulaşabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş bir öğrenciyseniz kredi kartı veya banka kredisine ihtiyacınız var ise kefilsiz bir şekilde alabileceğiniz bankalar mevcut.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar özellikle üniversite öğrencileri tarafından merak edilir. Ülkemizde öğrenci olmak gerçekten çok zor. Zira üniversiteye adım atmadan önce öğrencilerin yaptığı ilk iş Yüksek Öğrenim Kredisi kullanmaktır. Bunun yanında yurt ve kalacak yer masrafları ile birlikte yiyecek içecek derken velilere oldukça fazla yük getirmektedir. Yüksek Okullarda ve fakültelerde öğrenim gören öğrencilere ilk yıllarda aileleri ve devletten aldıkları yardımlar genelde yeterken ilerleyen sınıflarda durumlar biraz değişiyor genelde.

Öğrenciler yurtlardaki kurallar sebebi ile ayrı evlere ve üniversitenin vermiş olduğu rahatlığa alışarak masraflarını arttırmaya başlıyorlar. Masraflar ile birlikte ailelerin de gücü yetmedi durumlarda özellikle son sınıfta okuyan ve okul bitimi meslekleri hazır olan öğrenciler kredi kullanmak istemektedirler. Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar olmasına rağmen yazımızın başında hatırlatalım ki bu o kadar kolay değildir.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

 Öğrencilerin kefilsiz kredi kullanmaları için en önemli olan konu yaşlarıdır. Hangi okulda okursa okusun 18 yaşını doldurmadan hiç bir öğrenci bankalardan kredi kullanamaz. Eğer 18 yaşından küçük iseniz ve bu makaleyi okuyorsanız başka yazılarımıza geçiş yapabilirsiniz. 18 yaşını dolduran ve kredi ihtiyacı olanlar için yazımız devam ediyor.

Öğrencilik dönemlerinde hemen her öğrencinin zaman zaman maddi sıkıntılar yaşadığı olmuştur. Bu dönemlerde bazen öğrenciler ailelerine daha fazla yük olmamak adına çözümü kendileri bulmak isterler. Kimi öğrenci borçlanır kimisi ailesinin gönderdiği kira parasını ev sahibine ödemez veya borçlanır. Artık işin içinden çıkılamaz olduğunu anlayan öğrenciler bu durumları düzeltmek için kredi kullanmak istemektedirler.

Reklam

Halk Bankası Eğitim Kredisi

 Halk Bankası tarafından ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 60 ay vade ile 10.000 TL ye kadar kredi kullandırmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

 Ziraat Bankası tarafından bir mesleği olan öğrencilerin yararlanabileceği  okul, üniversite, kurs veya dershane giderleri için eğitim kredisi kullandırılmaktadır. 60 ay vade imkanı ile Ziraat Bankası Eğinim kredisinden yararlanılabilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın

İş Bankası Eğitim Kredisi

 İş bankası tarafından  öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim harcamalarında kullanılmak üzere eğitim kredisi imkanı sunmaktadır.

Deniz Bank Eğitim Kredisi

 Deniz Bank tarafından her türlü özel okul, üniversite veya özel kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçları için 60 ay vade ile kredi imkanı sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

 1-Akbank
2-Bonus Genç
3-ÜniversiTEB
4-İş’te Üniversiteli
5-Genç Bankkart

Akbank Öğrenciye Kredi Kartı

 Akbank tarafında şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Akbank Kredi Kartı Başvurusu İçin tıklayınız. Banka tarafından sunulan kredi kartı başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuz banka tarafından değerlendirilecektir.

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

 Garanti Bankası tarafından öğrencilerin kullanımı için Bonus Genç Kredi Kartı başvurusunda şubeye gitmeden başvuru yapmanız mümkündür. Bonus Genç Kredi Kartı Başvurusu İçin Tıklayınız.

TEB Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

 Üniversiteli TEB Bonus Card ile öğrencilere kredi kartı imkanı sunmaktadır. Başvuru İçin Tıklayınız.

​​​İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

 İş’te Üniversiteli Öğrenci Kredi Kartı diğer bankalardan daha fazla seçeneğin yer aldığı kredi kartlarından birisidir. Üniversiteli Aidatsız ve aidatlı Kredi Kartı seçeneklerinin yanı sıra  Kocaeli Üniversitesi Akıllı Kart, ODTÜ Akıllı Kart, Yıldız Teknik Üniversitesi Akıllı Kart gibi seçenekleri mevcuttur. Başvuru İçin tıklayınız.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

 Öğrencilerin en kolay alabileceği kredi kartı Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Bankkart Genç ismi ile öğrenciler için sunulan kredi kartına  hemen başvurmak için GENC BANKKART yaz, 4747’ye göndermeniz yeterlidir. Detaylı bilgi için tıklayın

Reklam

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar oldukça fazladır. Bu bankalar öğrencilere kredi kartı vermek için 18 yaş şartı aramaktadır. Yüksek öğrenim kredisi alan öğrencilerin kredi kartı almaları almayanlara göre daha kolay olabilir.

Öğrencilerden Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı İçin Hangi Belgeler İstenir?

 Öğrencilerin kredi kartı ve kredi talepleri için öncelikle yaş ve öğrenci olmaları gerekmektedir. Öğrenci belgesi ile birlikte henüz çok genç olan öğrencilerin kredi puanları olmadığı için öğrenim kredisi alıyor olmaları da artı bir durum olacaktır.

Bunun dışında kendi isimleri ile açılmış banka şubelerinde hesaplarında mevduat bulunanlar da kredi ve kredi kartı almada şanlı durumdadır. Hem öğrenci olan hemde staj veya ek iş yapanların gelir belgeleri var ise bu öğrencilerden gelir belgeleri de istenerek kredi ve kredi kartı imkanından yararlanmaları sağlanmaktadır.

Öğrencilere Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar konusunda hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Öğrencilerimize son olarak kesinlikle bankalar dışındaki resmi olmayan kurum ve kişilerden senet ile borç para almamaları önerisi olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu