Gündem

gundem

Sınıf Öğretmeni Nasıl Olunur?

14 Eyl 2019

/ Yazan: Bileceksin
Sınıf Öğretmeni olmak isteyenler için Sınıf Öğretmeni kimdir? Sınıf Öğretmeni nasıl olunur? Sınıf Öğretmeni maaşları ne kadardır? gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Günümüzde Sınıf Öğretmeni olmak için gereken şeylerden bahsedeceğiz. Sınıf Öğretmeni olmanın iş olanaklarından bahsederek konumuza başlayalım.

Sınıf Öğretmeni Maaşları 2019

Sınıf Öğretmeni olmak; küçük yaşlardan itibaren birçok öğrencinin hayalidir. Peki Sınıf Öğretmeni nasıl olunur? Sınıf Öğretmeni 2019 maaşı ne kadardır?

Sınıf Öğretmenliği, görev itibariyle en zor öğretmenlik branşlarından birisidir; çünkü İlkokula başlayan çocuklarla bu branştaki öğretmenler ilgilenmektedir. Yaşları 6-7 arasında olan bu çocuklar, annelerinin ardından belki de ilkkez başka birisinden eğitim alacak, duygusal ve bilişsel gelişimini sürdürecektir. Çocukların bu yaşlarda alacağı eğitimin hayatlarının geri kalanını büyük oranda etkileyeceği aşikardır. Bu nedenle Sınıf Öğretmeni olmak isteyen kişilerin bu durumu dikkate alması gerekir.

Sınıf Öğretmeni Maaşları 2019


 Sınıf Öğretmenliği isteyen kişiler lise eğitimlerinin ardından AYT ve TYT sınavlarına girerler. EA puan türünden yeterli puanı alan öğrenciler üniversiteye gitmeye hak kazanır. 4 yıl sürecek eğitimlerinin ardından KPSS sınavıyla atamaları gerçekleşir. 2019 yılı itibariyle öğretmen maaşları ek derslerle birlikte yaklaşık 4000 TL’dir. Bu ücret ek derslerin sayısına ve görev yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

© Tüm Hakları Saklıdır
Tasarlayan Bileceksin