Reklam
Bileceksin

Trafik Polisi Nasıl Olunur?

Reklam
Trafik Polisi olmak isteyenler için Trafik Polisi kimdir? Trafik Polisi nasıl olunur? Trafik Polisi maaşları ne kadardır? gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Günümüzde Trafik Polisi olmak için gereken şeylerden bahsedeceğiz. Trafik Polisi olmanın iş olanaklarından bahsederek konumuza başlayalım.

Trafik Polisi Maaşları Ne Kadar 2019

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube’de görevli polislere trafik polisi denilmektedir. Peki 2019 yılı itibariyle trafik polisi nasıl olunur? Trafik polisi olmak için nasıl bir yol izlenmelidir

Trafik Polisi Nasıl Olunur?

 Trafik polisi olmak isteyen adaylar öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirtiş olduğu 12 yıllık zorunlu eğitimi bitirmiş olması gerekmektedir. Bu eğitimin ardından PMYO, POMEM ya da FYO’dan birisi tercih edilerek polislik mesleğine adım atılır. Polis okuluna başarıyla giren ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan trafik polisi olmak isteyen adaylar, dilekçe vererek Trafik Şube’ye geçiş yapabilirler.

Trafik Polisi Maaşları Ne Kadar 2019

 Trafik polisleri görevleri gereği trafik akışının düzenli bir şekilde sağlanması, araçların ve sürücülerin teftiş edilmesi, yayaların ve araçlartaki kişilerin can güvenliği için ana yollarda ve kritik güzergahlarda görev yapmaktadır. Trafik polisleri 4 mevsim dışarıda görev yaptıkları için olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmeleri gerekmektedir.  Trafik polislerinin maaşı 2019 yılı itibariyle göreve başlangıç ücreti 4000 TL’ye yakındır.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu