Güncel
Yükleniyor...

Dünyada olan önemli, güncel askeri ve siyasi gelişmeleri siz okurlarımıza açık ve net bir şekilde aktarıyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı 3.5 saat sürdü.
Suudi Veliaht Prens Salman,
''Peygamberler bile hata yapar, biz insanlardan hata yapmamamız nasıl beklenir?"

Suudi Arabistan Veliahtı Prens Bin Selman: İranla savaş küresel ekonomiyi çökertir
Rusya’dan “büyük” silah alımları konusunda ülkelere yaptırım uygulayan ABD'ye rağmen Hindistan, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi alma konusundaki kararlılıklarını devam ettirdikleri açıkladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye, kendi güvenliğini ve kardeşlerinin geleceğini, bölgede hesabı olan güçlerin keyfine terk edecek değildir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Malesef, özellikle Fırat'ın doğusunda arzu ettiğimiz neticelerin hemen hemen hiçbirine ulaşamadık. Türkiye'nin artık bu konuda kaybedecek tek bir günü dahi yoktur. Kendi yolumuzda devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: [Suriye'de güvenli bölge] "Geldiğimiz noktada kendi yolumuzda devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır. Türkiye'nin artık kaybedecek tek bir günü dahi yoktur."
Türkiye'nin mülteciler konusunu bir baskı aracı olarak kullandığını belirten Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron "Türkiye'nin mültecileri kullanıp kendisine Suriye'de alan açmaya çalışmasını kabul etmiyoruz, bu yönlü baskılara hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz" dedi.Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un bugünkü konuşmalarını ayakları pislik içinde gömülüyken öten horoza benzetiyorum.”Milli Savunma Bakanı Akar: (Fırat'ın doğusundaki gelişmeler) Olayları yakinen takip ediyoruz. Silahlı Kuvvetlerimiz her bakımdan hazır."
fıratın doğusundaki gelişmeler

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: