Güncel
Yükleniyor...

 

 

Karantinada İzlenebilecek En İyi Filmler


 Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Karantinada İzlenebilecek Netflix Dizileri konusundan sonra film önerileri de yapmak istedim ve bu sıkıcı karantina günlerinde evimizde kalarak daha keyifli bir şekilde geçirebilmek için bugün sizlere sıkılmadan izleyebilceğiniz film önerilerinde bulunacağım. İşte karşınızda karantinada izlenebilecek en iyi filmler!

The RevenantKış ortasında karla kaplı Missouri'nin evcilleşmemiş ve affetmez vahşi doğasında, deneyimli on dokuzuncu yüzyıl takipçisi Hugh Glass ve oğlu Hawk, şiddetli Hint kabilesinin Arikara'nın keşfedilmemiş bölgesinde bir avcılık ve tuzak gezisine liderlik ediyor. Tuzakçılar partisi uzak Fort Kiowa'ya geri dönmek için mücadele ederken, müthiş bir boz ayı tarafından yapılan hızlı ve yıkıcı bir saldırı, ölüm eşiğinde vahşice bozkır bir Cam bıraktı, çiftleri tarafından kesildi. Şimdi, sadece Hugh'nun kudretli yaşam isteği, dünyanın en dayanılmaz ortamlarından birinde delici soğuktan ve ciddi tehlikelerden kurtulmasına yardımcı olabilir ve ona tanınmaz karkasını sürükleme ve intikamını tam olarak verme gücü verir. Ancak, ölümden dönen adam çileğin çılgın meyvesini tadacak mı?
İmdb Puanı: 8,0 

InceptionProfesör kayınpederi Dr.Stephen Miles tarafından kendisine öğretilen bir kavram olan, konuyu bilmeden gizli bir bilgi elde etmek için kendini bir öznenin hayallerine sokan Dominic Cobb, sanatsal çıkarma biliminin önde gelen uygulayıcısıdır. Dom'un ortakları Miles'ın, Dom'un açıklamayacağı nedenlerden dolayı rüya mimarı olmaktan vazgeçtiği eski öğrencileridir. Dom'un işi genellikle kurumsal casusluktadır. Denekler bilginin yanlış ellere geçmesini istemediğinden, istemciler hataya karşı sıfır toleransa sahiptir. Dom, aynı zamanda aranan bir adamdır, çünkü geçmiş konularının çoğu Dom'un onlara ne yaptığını öğrenmiştir. Bu konulardan biri olan Bay Saito, Dom'a reddedemeyeceği bir iş sunuyor: kavramı bir adım daha ileriye götürmek, yani bilmeden konunun hayallerine düşünceler dikmek. Başlangıç, o kişiyi bir varlık olarak temelden değiştirebilir. Saito'nun hedefi, mevcut yörüngede devam ederse dünyayı yönetme potansiyeline sahip bir enerji iş imparatorluğunun varisi Robert Michael Fischer'dir. Davanın rüya mimarisinin karmaşık lojistiği ve Fischer ile ilgili bazı bilinmeyenlerin ötesinde, takımın başarısındaki en büyük engel, Cobb'un işten önce diğer ekip üyelerine açıklayamadığı bir başlangıç ​​yönü ve Cobb'un en yenisi hakkında endişeleniyor. Ariadne'nin Cobb'un kendi bilincinin, özellikle Mal'la ilgili olduğu inancını, rüyalarda ne olduğunu ele geçirebileceğine inanıyor.
İmdb Puanı: 8,8

Se7enİsimsiz bir şehirde yer alan Se7en , kurbanlarını yedi ölümcül günaha göre seçen sadist bir seri katili ( Kevin Spacey ) izleyen iki cinayet dedektifinin hikayesini takip ediyor. Brad Pitt , kendini deneyimli Dedektif William Somerset ( Morgan Freeman ) ile ortak bulduğu umutlu ama saf bir çaylak olan Dedektif David Mills rolünü canlandırıyor . Birlikte katilin her adımını izlerler, kurbanlar hızla art arda yığılırken korkunç suçlarının ardından tek tek tahmin edemezlerdi.
İmdb Puanı: 8,6

Pulp FictionKabak  ve Honey Bunny , bir kafede yemek yerken yapılacak en iyi şeyin soymak olduğuna karar veren iki hırsız. Mafya kralı Marcellus Wallace  için çalışan iki hit adam olan Vincent Vega ve Jules Winnfield, patronları için çok özel ve çok gizemli bir evrak çantası almak için gönderildiler. Vincent daha sonra kocası dışarıdayken Bayan Wallace'a  iyi zaman geçirmelidir. Bu görünüşte ilgisiz dört öykü, doğrusal olmayan bir tarzda iç içe geçmiştir.
İmdb Puanı: 8,9

Short Term 12Risk altındaki gençler için koruyucu bir tesiste Grace, çoğu zaman en kötü ev durumlarından çekilen çocuklar için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan genç bir danışman. O zaman bile, Grace ve meslektaşları, kendi hayatlarını yaşamaya çalışsalar bile, çok sık korkmuş olan çocuklara bakarken hayat kolay değildir. Şimdi, Grace'in bazı suçlamaları hayatlarında önemli dönüm noktalarına gelse bile, evlilik için hazırlanırken işler başa geliyor. Başa çıkmak için, Grace kariyerini ve daha da önemlisi suçlamalarını ağır risk altına sokabilecek zor algılar ve kararlar vermek zorunda kalacak.
İmdb Puanı: 8,0

The Usual SuspectsNew York'ta bir kamyon kaçırma sonrasında beş suçlu tutuklandı ve sorgulanmak üzere bir araya getirildi. Hiçbiri suçlu olmadığından polise karşı bir intikam operasyonu planlıyorlar. Operasyon iyi gidiyor, ancak daha sonra Keyser Söze adlı efsanevi bir beyni suçlunun etkisi hissediliyor. Her birinin bir noktada Söze'yi yanlış yaptığı ve şimdi geri ödemesi gerektiği anlaşılıyor. Geri ödeme işi, bir tekne patlamasında 27 erkeği öldü, ancak asıl soru şu anda ortaya çıkıyor: Keyser Söze aslında kim?
İmdb Puanı: 8,5

The Wolf of Wall Street1990'ların başında, Jordan Belfort ortağı Donny Azoff ile birlikte çalıştı ve aracılık şirketi Stratford-Oakmont'a başladı. Şirketleri hızlı bir şekilde 20 kişilik bir personelden 250'den fazla bir personele büyür ve ticaret camiası ve Wall Street'teki durumları katlanarak büyür. Öyle ki şirketler halka arzlarını onlar aracılığıyla yapıyorlar. Durumları büyüdükçe, kötüye kullandıkları madde miktarı ve yalanları da artmaktadır. Başkaları gibi dikkat çekiyorlar, yüksek ticaretlerde ikramiyeyi vurduklarında personeli için cömert partiler atıyorlar. Bu sonuçta Forbes Dergisi'nin kapağında yer alan Belfort'a "Wall Of Wolf St." adı verilen Belfort'a götürür. FBI ile Belfort'un ticaret planlarına girerken, izlerini örtmek ve servetinin büyümesini izlemek için yeni yollar tasarladı. Belfort nihayetinde nakitlerini bir Avrupa bankasında saklamak için bir plan çıkarır.
İmdb Puanı: 8,2

Sizinde önerebileceğiniz film veya diziler varsa yorum bölümünden bizlerinde faydalanabilmesi için paylaşabilirsiniz.

0 Yorumlar: