Güncel
Yükleniyor...
Korona virüsü sebebiyle pek çok şirket iflas etme vaziyetine geldi, Türkiye’de rakamları 1 milyonu bulan ufak şirket 'esnaf' bulunuyor. Esnaflar özellikle ekonominin kilit gidişatındalar, piyasaya en büyük likit sağlayıcılar esnaf olduğu için, esnafların ekonomik gidişatında yaşanacak mümkün bir makûs gidişat, tüm ekonomiyi durdurabilmektedir. Bu sebeple esnafların takviye alması ve işlerini yanılgısız bir biçimde sürdürebilmeye devam etmeleri gerekmektedir. Peki esnaflar destek kredisi alabilir mi? Esnafa faizsiz destek kredisi bankalar var mı?

Esnafa Faizsiz Destek Kredisi Şartları


Esnafa Faizsiz Destek Kredisi Şartları


 Esnaflar herhangi bir faiz ödemesi yapmadan, devlet bankaları tarafından kredi alabiliyorlar. Devlet bankaları söz konusu esnafa 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkânı sunuyor. Söz konusu krediyi alabilmek için devlet bankalarının bazı şartları bulunuyor bu şartlar şöyledir,

  • Esnafın bankalara herhangi bir borcunun olmaması
  • Yapılandırılmış borçların taksitlerinin bitmesi
  • Esnafın adına açılmış herhangi bir icra kaydının olmaması
  • Herhangi bir malının haczedilmemiş olması

Esnafa Faizsiz Destek Kredisi Veren Bankalar


 Esnafa faizsiz destek kredisi veren bankalar aşağıda listelenmiştir,

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, esnafa faizsiz kredi desteği vermektedir. Yukarıdaki şartları sağlayan esnaflar Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmektedir. Söz konusu kredi 30 bin TL’ye kadar verilebilmektedir, verilen kredi 29,500 TL olarak verilecek, 30 bin TL olarak geri ödenecektir, 500 TL tahsis ücreti alınacaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank, esnafa 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Söz konusu esnaf işletmesinin büyüklüğüne göre 30 bin TL’ye kadar kredi alabilecekler ve işlerini büyütebilecekler. Esnaf almış olduğu krediyi büyük çoğunlukla, faizsiz olarak alabilecek ve işleri için kullanabilecek

Halkbank

Halkbank’ta 30 bin TL’ye kadar kredi veren bankalarından biri. Halkbank işletmenin büyüklüğüne göre en fazla 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verebiliyor.  Alacağınız kredi hesabınıza 29,500 TL olarak yatacaktır.

Faizsiz Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Tüm devlet bankalarına kredi alabilmek için başvuru yapılabilir. İşletmenizin büyüklüğü ve nakit akışı tespit edilecek ve buna bağlı olarak 30 bin TL’ye kadar kredi verilebilecektir. Esnafa faizsiz destek veren bankalar, tüm devlet bankaları için geçerlidir, yani tüm devlet bankalarından kredi alabilirsiniz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: