Güncel
Yükleniyor...
Göbek yağı yahut iç organ yağlanması, iç organların etrafında meydana gelen, bilhassa zararlı bir yağlanma çeşididir. Göbek yağı eritmede ilk 2 hafta çok önemlidir. Çünkü uygulanan rejim ve egzersizlerin neticesinde, izafi olarak en çok bu dönemde kilo verilir.  Bel ve göbekte meydana gelen yağlardan nasıl kurtuluruz? Kadınların ve erkeklerin ortak sorunları durumuna gelen göbek nasıl eritilir? Etkili göbek eritme yöntemleri nelerdir?

Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Bel ve göbek etrafında tespit edilen yağlar vermesi zor olan yağlardır. Uzun zamanlı diyetler, tertipli sporlar ve dikkat edilmesi gereken birkaç kural neticesinde istediğiniz kiloya ulaşmanız muhtemel. Güzel bir bedenin beraberinde sıhhatli bir bedene sahip olmak istiyorsanız sizler için göbek yağları eritme yöntemlerini araştırdık... Fazla kilolarından rahatsız olan pekçok şahıs mevcuttur çevremizde. Bu şahıslar ne yemekten vazgeçerler ne dahi tertipli ne dahi bir beslenme programına düzen temin ederler. Vaziyet bu türlü olunca kilo alabilmek mecburi olur.

Etkili Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?


 Kişide meydana gelen ekstrem kilo alımı ara sıra görüntüye verdiği zararın beraberinde bireyin sağlığına dahi mühim zararlar verebilir. Yüksek şeker, un, nişasta içeren gıdaların, vücuttaki çok yağlar kalp hastalıkları, inme geçirme riski, şeker hastalığı, prostat ve meme kanserlerine yakalanma tehlikesini dahi arttırabilir. Kilo alınmasının en basit bölgesi göbektir. Ancak vermesi dahi bir o kadar zahmetlidir.

Göbekte meydana gelen yağların iki nedeni yer alır. Bunlardan birincisi durgun ve ekstrem beslenmedir. İkincisi şayet durgun yaşamın beraberinde yaş ilerlemesidir.Bu sebeple alınabilecek en mühim tedbir yaş ilerlemeden tertipli beslenme ve uykuyu hayatımızın merkezi durumuna getirmektir.

Protein ağırlıklı beslenin

Karbonhidrat yoğunluğu yüksek gıdalar yerine protein ağırlıklı kilo vermeye yardımcı gıdalar tüketin. Protein ağırlıklı beslenmeniz sizi çok vakit doymuş tutacak ve çok yemek yemekten kaçınmış olacaksınız. Bu halde kilo vermenizi kolaylaştıracak.

Porsiyonlarınızı azaltın

Porsiyonlarınızı azaltın, az ancak sık beslenin. Gün içerisinde sıhhatli gıdalar ile takviye atıştırmalıklar temin edebilirsiniz. Böylece kan şekeriniz düşmez ve tatlı krizlerine girmezsiniz.

Bol bol su için

Mutlaka ziyadesiyle su tüketilmesi gereklidir. Gün içerisinde tükettiğiniz şekerli ve asitli içecekleri tamamıyla bırakın. Susadığınızda veyahut canınız meşrubat bir şeyler istediğinde su için. Yeterli miktarda su içerseniz bedeninizdeki toksinler azalır.

Karbonhidrat tüketiminizi azaltın

Karbonhidratlar tüketildiklerinde kandaki insülin oranını aniden arttırırlar, doyduğunuz hissine kapılırsınız fakat çok kısa bir süre içerisinde yineleme acıktığınızı hissedersiniz. Karbonhidrat tüketimini azaltırsanız vücudunuzun yağ oranının kısa bir süre içerisinde azaldığını görebilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?


 Göbek eritmek için kardiyo egzersizlerine ağırlık vermelisiniz. Kardiyo egzersizleri beden ısınızı çoğaltır ve kan akışınızı hızlandırır. Haftada 1-2 gün soluklanmak şartıyla her gün asgari yarım saat kardiyo egzersizleri yapın.

Yarım mekik

Egzersiz minderine, sırtınızla minder arasında boşluk kalmayacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı dizlerinizden kırarak ayaklarınızı mindere koyun. Kollarınızı başınızın gerisinde birleştirin ve omuzlarınız yere değmeyecek şekilde dizlerinize doğru karın kaslarınızı sıkarak kalkın. Yeni başlayanlar 15 yeniden meydana gelen 3 set durumunda bu hareketi uygulayabilirler.

Plankta diz çekme

Sınav pozisyonunda karın kaslarınızı sıkarak sol bacağınızı bükün, sağ bacağınızı gergin bir biçimde yere koyun. Bükülü bacağı karnınıza doğru büküp, geriye doğru düz bir şekilde uzatın. 20 yeniden sonra başka bacağı bükerek bu egzersizi sürdürün.

Yana Eğilme

2 kiloluk dambılları elinize alın ve bacaklarınızı hafif aralayarak dik durun. Senkronize bir şekilde dambıllarla yana doğru eğilin. 20 yeniden 4 set durumunda yapabilirsiniz.

Bacak Çekme

Yere sırtüstü uzanın, dizlerinizi karnınıza çekin ve kendinizi bükün. Kollarınızı vücudunuza paralel şekilde yere koyun. Bacaklarınızı yukarı kaldırın; yere koymadan harekete devam edin. Ne kadar sık yineleme yaparsanız o kadar yararlı olacaktır, yeni başlayanlar için 10 tekrarda 4 set uygulanması idealdir.

Göbek Eritme Diyeti Nedir?


 Sizde ince ve şekilli bir bedene sahip olmak istiyorsanız, bunu başarmanın iki tesirli yolu var. İlki sıhhatli ve nitelikli beslenme, ikincisi dahi her gün aksatılmadan tertipli bir şekilde uygulanan karın kaslarını işveren antrenman hareketleridir. Sağlıklı kilo vermenin en uygun yolu bu iki tekniği uygulamaktan geçer. Ancak, ''Yemek yemeyi çok seviyorum'' yahut ''kendimi yemek yeme konusu ile ilgili kısıtlayamıyorum'' diyorsanız, azıcık zor dahi olsa bunu tertipli antrenman hareketleri ile başarmanız muhtemel!

Diyetisyen kontrolünde ilerleyeceğiniz zayıflama sürecinde yağ yakıcı ve bedeni temizleyici gıdalara öncelik sunarak sıhhatli bir beslenme uygulaması oluşturabilir, belkide vaktinden daha er bir incelme edinebilirsiniz. Uzmanlar lif kıymeti yüksek olan yeşil yeşillik, yumurta, avokado, tam tahıl, Hindistan cevizi yağı gibi birtakım gıdaların yağ yakımında tesirli bir rolü olduğunu belirterek sıhhatli beslenme için uygun olduğuna dikkat çekiyor. Göbekteki yağlanmayı gidermek için dayanak alabileceğiniz bu gıdaların haricinde başka etkenlere dahi dikkat etmek lazım olur.

0 Yorumlar: