Reklam
Bileceksin

Kadınlar için Araba Modelleri

Reklam
Kadınların en çok tercih ettiği araba modelleri… Trafikte güvenilir ve güvenilir bir şekilde yol alabilmek talip kadınların tercih ettikleri araba modellerini sizler için araştırdık.

Kadınlara Uygun En İyi Otomobiller

Hatcback otomobiller kadınlar arasında gene zirvede iken, annelerin ve ana adaylarının ‘bebek koltuğu’ nedeniyle iç hacmi daha geniş vasıtalar tercih ettiğini gözlemledik. İşte Türkiye’dahi vasıta kullanan kadınların en çok tercih ettikleri otomobiller

Kadınlar için En İyi Araba Modelleri

 Biz dahi bu markaları ve yeni modelleri keşfe çıkarak daha evvela hazırladığımız “ Kadınlara Uygun En İyi Otomobiller ” listemizi gözden geçirdik. Özellikle daha kompakt ve dizayn merkezli otomobilleri tercih eden bayan sürücülerin son senelerde seçenekleri epey fazlalaştı. Otomobil şirketleri her alanda olduğu gibi bu hususta dahi büyük rakiplik ve çekişme içerisindeler bu sebeple değişen fiyatlar birtakım araba modellerini öne çıkarır duruma geldi.

Çıkarılan yeni modellerin üstüne ekletilebilen opsiyonel dizayn ve makyaj operasyonları ila şahsa hususi bir araba kurgulamak sahip olunan. Daha ufak motorlu, daha düşük yakan ve etrafa duyarlı motor seçenekleri ila firmalar, her geçen gün sınırları daha dahi zorlamaktalar. İşte kadınların gözdesi olacak en iyi araba modelleri;

Kadınlar için Araba Modelleri

Peugeot 308 Hatchback

Peugeot senelerdir tasarladığı etkileyici tasarımlar ila dikkatleri üstüne çekerken sürüş keyfinden dahi taviz vermiyor. Yeni emisyon kuralları ila daha ufak hacimli motorlara geçen araba şirketleri içerisinde tespit edilen hb modeli ila bu akıma en hoş şekilde ayak uyduruyor. Yüksek teknoloji ila donattığı modelinde otomatik vites seçeceği ila dahi en mühim araba ufak boyutları ila kent içi kullanımlarda büyük basitlik sağlıyor.

Reklam
Kadınlar için Araba Modelleri

Toyota Yaris

Toyota kararlı vizyonu ve problemsiz motor seçenekleri ila senelerdir hayatımızda. Bir çok opsiyonel opsiyon yayınlayan Yaris modelinde bilhassa Hybrid Elektronik motor seçeceği geleceğin en gözde araçlarından. Daha öncede orta segmentte ilk hybrid modele imza Toyota mühendisleri yüksek teknoloji ve yüksek konfor ila kullanıcılarına rahat bir sürüş tecrübesi sağlıyor. Otomotk vites seçeceği tespit edilen modellerde nitelikli şanzıman yapısı ila sportif sürüşte dahi sizi yarı yolda bırakmıyor.

Kadınlar için Araba Modelleri

Ford Fiesta

Ford Fiesta güncellenen tasarımı ila çok etkileyici. Komple değişen iç ve dış tasarımı epey beğenilirken arabada panoramik cam tavan, otomatik park sistemi gibi dikkat çeken özellikler sahip olunan. Yeni farları ila daha dahi spor bir forma kavuşan Fiesta dizel modellerinin beraberinde 1.0 litrelik ufak hacimli yüksek performanslı motor seçeceği ila dahi satışta. Otomatik vites, dokunmatik ekran gibi konfora yönelik özellikleri tespit edilen Fiesta bilhassa kent içi kullanımlarda size basitlik sağlayacaktır.

Kadınlar için Araba Modelleri

Renault Clio

Bir diğer güncellenen model olan Clio, bu vakte kadar kendini kanıtlamış bir model olarak önümüzde. Dünyanın en iyi motor üreticilerinden olan Renault ’un 1.5 dizel motor seçeceği ila yakacak konusu ile ilgili size en büyük basitliği sağlayacak Renault, iç bölüm dahi makyajla birlikte gelen teknolojik özelleri ila çoğu ila göze çarpıyor. Yepyeni bir vasıta ön tasarımı yeni çizgiler ila dizayn konusu ile ilgili iddialı olan Clio, Renault Showroom’ların dahi sizleri bekliyor.

Kadınlar için Araba Modelleri

Volkswagen Polo

Fiyat performans kıyaslaması bakımından kadınların en çok tercih ettikleri modeller arasında tespit edilen Volkswagen Polo ’ dahi tam güncellenmiş tasarımı, motor seçenekleri ve teknolojik özellikleri ila sizlerle. Kendi sınıfında çıtayı oldukça yukarı çıkartan Polo bilhassa al renkli modeli ila kadınların en büyük gözdelerinden.

Kadınlar için Araba Modelleri

Audi A1

Teknoloji diyince şüphesiz akla ilk gelen marka olan Audi yeni A1 modelinde dahi çizgisinden taviz vermedi. Yüksek gereç niteliği, problemsiz motor seçenekleri ve etkileyici dış tasarımı ila bütün dikkatleri üstüne çekmeyi başaran yeni Audi A1 bilhassa tesisat paketleri ila dahi öne çıkıyor. Bir evvelki modele göre daha geniş bir iç alan yayınlayan modelde bilhassa S-line paketi dış tasarımda çok iddialı.

Kadınlar için Araba Modelleri

Mercedes A Serisi Hatchback

Kuşkusuz Mercedes Benz araba firmalarının yıldızı gibidir. Bu sene oda yeni A serisini satışa sunarken etkileyici farklılıklara başvurdu. Özellikle evvelki modelde sık sık eleştirilen iç dizaynın yerine, yeni modelinde belkide sınıfının en hoş tasarımlarından birine imza. Sesli buyruk sistemi ila havalandırma sistemine dahi hükmedebildiğiniz modelin yüksek fiyatları dikkat çekse dahi, sarfedilen teknoloji, Mercedes niteliği ve yüksek sürüş tecrübesi ila gönülleri fethetmeyi kolayca başarıyor.

Kadınlar için Araba Modelleri

Range Rover Evoque

Range Rover Evoque bayanlar arasında sözün bittiği yer olarak adlandırılabilir. Müthiş tasarımı, jeep özelliğini yayınlayan olması ve ortalama yakacak kullanımı ila tam manasıyla görkemli bir bayan aracı. Yüksek fiyatları bayanları zorlasada olanağı tespit edilen bayanların Evoque’dan diğer model seçmeyecekleri kesin.

Kadınlar için Araba Modelleri

Mini Cooper

Mini Cooper’ı pek çok açıklayıcı özelliğe lüzum kalmadan birkaç sözcük ila şu şekilde özetleyebiliriz. Farklı renk ton ve dizayn paketleri ila yeri gelir bayanların birinci gözdesi olur yeri gelir bayların.

Araba Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 Örnek vermek gerek görülürse; Mini Cooper, Fiat 500, Volkswagen Polo bayanların sık tercih ettikleri modellerden… Peki bu arabaları alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Nasıl bir araba istediğinizi belirleyin

Bu noktada ihtiyaçlarınızı ve amaçlarınızı aşikar bulundurarak bir soruşturma yapın. Büyük bir bagaja mı gereksiniminiz var, art koltuğa lüzum var mı, geniş ve rahat bir familya arabası mı arıyorsunuz, genellikle kent içerisinde mi kullanacaksınız aksi halde uzun yollara mı çıkacaksınız… Bu kıstaslara göre size uygun 3-4 aracı belirleyip içlerinden birine karar verebilirsiniz.

Reklam

Bütçenize elverişli olmasına dikkat edin

Aylık geliriniz, harcamalarınız ve umumi masraflarınızı hesaba katarak cebinize uygun arabayı seçmeye itina gösterin. Ödemekte zorlanacağınız şekilde kredi alıp borçlanmaya hiç lüzum yok. Ayrıca arabaya ödeyeceğiniz ücretin dışında trafik sigortası, kasko sigortası, vergisi, fuel-oil ve servis masraflarını göz ardı etmemekte yarar var.

Sıfır mı yoksa ikinci el mi alacağınıza karar verin

Yeni araba, ilk yaşında çok kıymet kaybedebilir. Ancak iki yaşında bir araba tercih ettiğinizde, hem bu yolla bir kıymet kaybıyla karşılaşmaz, üstelik modele göre 2-3 sene güvence kapsamı devam eden bir vasıta alabilirsiniz.

Beğendiğiniz ilk arabayı alma fikrine kapılmayın

Beğendiğiniz aracı görmek ve denemek amacıyla araba bayilerine gidin ve bir sınama sürüşü yapın. Bu esnada arabayı rahat kullanıp kullanamadığınızı dahi görmüş olursunuz. Böylece birkaç değişik seçeneği araştırma talihi dahi elde edersiniz.

En elverişli faiz oranını araştırın

Kredi almadan araba almanız zor görünüyorsa, uygun faiz oranlarını araştırmanızda yarar var. Detaylı gayriihtiyari, kısa sürede yüksek faizli bir kredi almanız, ileride sizi sıkıntıya sokabilir.

Araba alabilmek amacıyla doğru vakti bekleyin

Piyasayı ve kampanyaları izleyerek uygun vakti kollarsanız epey ekonomik fiyata vasıta sahibi olabilirsiniz.

Kullanımı basit bir araba olmasına itina gösterin

Direksiyonunun sertliği, vites geçişleri, sürüş konforu, koltuk ayarları gibi detaylar aracın rahat kullanılabilmesi yönünden mühim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kadınlar bir çok alanda olduğu gibi araba almadan önce de uzun uzadıya düşünürler. Kadınların araba tercihlerinde ise aracın tasarımından sürüş kolaylığına kadar birçok önemli kriteri vardır. Özellikle son dönemde tercih edilen otomobillerden kadınların, kolay park edilebilen, içi ferah, otomatik vitesli, sempatik tasarımlı ve daha çok küçük arabaları tercih ettiği sonucu çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu