Güncel
Yükleniyor...
İki bireyin aile kurmak üzere kanunların elverişli gördüğü şekilde tarafların bir araya gelmesi haline evlilik adı verilir. Yeni evlenecek çiftlere belli bir süre sonra geri alabilmek kaydıyla bankalar yönünden parasal dayanak sağlamak hedefi ile düşük faizle, geri ödemeli olarak verilen parasal, toplu paraya evlilik yahut düğün kredisi adı verilmektedir. Son vakitlerde bilhassa dahi ülkemizde her şeyin pahalanması neticesiyle evlenip ev kurmak isteyen çiftler süregelen bir şekilde bankalardan kredi talebinde bulunmaktadır. Evlilik kredisi nedir? Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? Evlilik kredisi şartları nelerdir? Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir?


Evlilik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?


 Yeni evlenecek çiçeği burnunda çiftler, evlilik hazırlığı yapar iken birtakım masrafları dahi göz ününde bulundurmaları gerekmektedir. Bu düğün masraflarını ödemek için bankalar yönünden evlenecek çiftlere hususi kredi verilmektedir. Evlilik kredisi başvurusu yapmak için bu kredi desteğini pek çok banka, gereksinim kredisi adıyla vermektedir. Ayrıca gereksinim kredisinin beraberinde evlilik yahut düğün kredisi adıyla, ayrıyeten dayanak programı tespit edilen bankalar mevcuttur. Bu bankalara başvurusunıza yaparak bu krediden yararlanabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?


Evlilik kredisi için şartlar bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. İhtiyaç ve düğün kredisi şartları nelerdir diyerek merak ediyorsan bu şartları umumi olarak; kredi notunun yeterli olması, hukuki olarak verecek takibinin bulunmaması, gelirinin, teminatının yahut kefilinin olması biçiminde sayabiliriz. Evlilik kredisi başvurusu için umumi olarak bankaların istediği belgeler bu şekildedir:

  • Evlilik kredisinden faydalanmak için ilk olarak popülasyon cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Gelir beyan belgesi almanız gerekiyor.
  • Bir iş yerinden belli bir ücret karşılığı çalışanlar için son aylık bordrosunun fotokopisi,
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi,
  • Emekli olanlar için aylık cüzdanlarının fotokopisi,
  • Kira geliri tespit edilen şahıslar için, varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete dair olarak prosedür tarihinden evvelki 3 ay içinde ve başvuranın ismine düzenlenmiş bir fatura aslı olması gerekmektedir.
  • 3 ay içinde alınmış ikametgâh belgesi,
  • Ve ayrıyeten en son bankalar yönünden şunlar ilave olarak birtakım belgeler, kefil yahut teminat gösterilmesi istenebilmektedir. Alınan kredi geri ödemesi süresince, kredilendirilen şahsa yaşam sigortası yapılabilmektedir

Evlilik Kredisi Nasıl Hesaplanır?


 Son vakitlerde epey süregelen bir şekilde aşağı yukarı her evlenen çift yönünden yoğun bir talep artışı aşikar evlilik kredisi ile düğün masraflarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu krediden yararlanabilmek için ilk olarak belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekmektedir. Belirli bir geliriniz olduktan sonra evlilik kredisi veren bankalara kredi başvurunuzu internet üzerinden yahut şube üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Tüm şartlar elverişli gördüğünüz zaman bu krediyi almış olursunuz. Evlilik kredisi alacağınız bankanın bilhassa ne kadar faiz oranı eklediğine dikkat ediniz. Çünkü faiz oranına göre hesaplama işleminiz yapılır. Vade, faiz ve maliyetinize göre krediniz hesaplanmış olur.

Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?


Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?


 Evlilik her bireyin hayallerinden bir tanesidir. Evlilik adımında uygulanan düğün, nişan gibi faaliyetler azıcık değerli olur. Evlenecek olan çiftler meydana çıkan masrafları karşılamak için kredi çekerler. Alınan krediler belli bir süre sonra geri ödemeye başlanır. Kredi çekmek düğün masrafları, ev eşyaları ve buna benzeri ihtiyaçların karşılanması için müracat edilen yollardan en makul olanıdır. Çekilen kredi ile ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Aile üyelerinizin dahi sizlere verdikleri dayanak neticesi bu sıkıntıları kolayca atlatabilirsiniz. Yaşamınızı sürdüreceğiniz yaşam arkadaşınızla düğününüzün mükemmel güzellikte olmasını istiyorsanız birtakım masrafları aşikar bulundurmanız gerekmektedir. Son vakitlerde düğün salonlarından alınan gelinliğe kadar fiyatlar pahalı olmasından kredi çekmek sizleri rahatlatacaktır.

Yeni evlenenlere kredi desteğini pek çok banka, gereksinim kredisi adıyla veriyor. Bu noktada bankaların gereksinim kredisi müracaat kriterleri geçerli oluyor. İhtiyaç kredisinin beraberinde evlilik yahut düğün kredisi adıyla, ayrıyeten dayanak programı tespit edilen bankalar dahi bulunmaktadır. Bu bankalara müracaatte bulunarak, uygulamadan yararlanabilmek mümkün.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?


 Evlenmeyi düşünen çiftlere; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, ING Bank, TEB, Finansbank gibi pek çok bankadan, evlenmeden evvela gereksinim kredisi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca; Yapı Kredi, Akbank gibi bankalar dahi evlilik veyahut düğün evlilik kredisi opsiyonu yayınlayan bankalardan olmaktadır. Bu şekilde masraflarınızdan kurtulabilme imkânı bulursunuz.

Evlilik Kredisi Başvuru Süreci


 Evlilik süreciniz belli olduktan sonra eşiniz ile birlikte görüşüp kredi çekmeye karar verdiyseniz geriye yalnızca müracaat yapmak kalıyor. Alacağınız kredi miktarının üstüne binen faiz oranlarını araştırmanız gerekmektedir. Hangi banka daha düşük ayrım koyuyorsa krediyi o bankadan çekmek daha elverişli olacaktır. İhtiyaçlarınıza göre seçtiğiniz miktarı kredi başvurularında belirtmeniz gerekmektedir. Online olarak yahut bankanız ile görüşerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Fazla vaktiniz olmadığı hallerde şubeye gitmeden internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Çekebileceğiniz kredinin miktarı aldığınız bütçeye göre ayarlanır.

En yüksek ne kadar veriliyor şayet daha çoğu verilmez. Bankaların üst sınırına göre dahi değişen kredi miktarı dahi bankadan bankaya değişir.

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?


 Evlilik kredisinin en çok ne kadar alınabileceği sorusunun tek bir cevabı yok. Çünkü bu sınır bankaların kredi üst sınırı ve müracaat sahiplerinin gelir standardına göre farklılık gösterebiliyor. Alabileceğin azami kredi limiti, gelirine oranla belirleniyor. Ödenen sahip olunan krediler ve kredi notun dahi alabileceğin tutarı etkiliyor.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları Nedir?


 Bankaların gereksinim kredilerini incelediğimizde umumi olarak 60 aya kadar vade opsiyonu bulunduğunu ve faiz oranlarının yüzde 1.29’dan başladığını söyleyebiliriz. Evlilik kredisi planlaması yapar iken ilk olarak bütün bankaların faiz oranlarını ve taksit miktarını öğrenmende yarar var. Çünkü bu oranlar bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Evlilik kredisi ile ilgili anlatacaklarımız bu kadardır.

0 Yorumlar: