Güncel
Yükleniyor...
Bankaların kredi kartı ürününe verdiği ehemmiyet her geçen gün çoğalan kullanımıyla doğru orantılı olacak şekilde artmaktadır. Bu kapsamda kredi kartı tüketiminin bu kadar yaygınlaştığı ve sanki bir zaruret durumuna geldiği günümüzde tüketicilerle kredi kartları arasındaki her türlü engelin kaldırılması hedefiyle başvuru prosedürlerinde dahi türlü ıslahat yapıldı ve an bakımından kredi kartı kazanmak için bankaların şubesine gitme zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Tüketiciler takip edecekleri basit bir prosedürler bütünü sonrasında çevrimiçi kredi kartı başvurusu yapma olanağına sahip. Kimler kredi kartı başvurusu yapabilir? Kredi kartı başvuru şartları nelerdir? Kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?


Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Gelişen teknoloji ve ulaşım kolaylığına tabi olarak epey basit bir yol olan internetten kredi kartı başvurusu için çevrimiçi olarak doldurmanız gereken biçim yardımıyla büyük uğraşlara gerek kalmadan kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu formlara pek çok bankanın internet sitesinde tespit edilen ‘kredi kartı başvurusu’ kısmından ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan formdaki soruların eskisi kadar çok çok ve uzun olmadığını gördüğünüzde siz dahi ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız.

Tüketiciler kredi kartı başvurusu gerçekleştireceği bankaya karar verdikten sonra ilgili bankanın internet adresine giriş yaparak başvuru sayfasına erişebilir. Web adresine giriş gerçekleştirdikten sonra Ürünler > Kredi Kartları adımları takip edilmeli ve başvuru iletilecek mahsul seçilmeli. İlgili ürünün tanıtım sayfasında Başvur veyahut Hemen Başvur düğmeleri bulunmaktadır.

İlgili düğmeye tıklanmasına dayanılarak başvuru formuna erişilebilecektir. İsim, soyisim, TC kimlik numarası, post adresi, gelir bilgisi ve benzeri. detayların başvuru formunda paylaşılması sonrasında biçim gönderilmelidir. Gönderim tamamlandıktan sonra bankaya iletilen başvuru ilk olarak algoritmik olarak değerlendirilecek sonrasında tasdik için manuel araştırmaya yönlenecektir. Bu değerlendirmelerin tamamlanması sonrasında netice, başvurute paylaşılan GSM’e SMS ile iletilecektir. İlgili SMS sonrasında neticesi öğrenen tüketici pozitif cevap aldıysa müşteri hizmetleri yönünden aranacak ve kurye süreci ile ilgili bilgilendirilecektir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Ziraat Bankasının, kredi kartı başvurusu uygulanabilecek bir başka seçenek tekniği mobil bankacılık uygulamasıdır. Ziraat mobil uygulamasına şifrenizi girerek giriş yaptıktan sonra, cep telefonunuza bir SMS kodu gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen bu kodu girdikten sonra, Ziraat mobil programı ana sayfası açılacaktır. Anasayfa üstünde, sağ altta tespit edilen menü opsiyonuna tıklayarak açılan sayfada başvurular menüsü altında, kredi kartı başvurusu opsiyonuna tıklayarak, kredi kartı başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz ile ilgili olarak Ziraat Mobil programı üzerinden size verilecek neticesi, telefonunuza istikbal sms ile veyahut mobil pratikte tespit edilen başvuru takip kısmından basit bir şekilde takip edebilir ve kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Ziraat Mobil üzerinden uygulanan kredi kartı başvuruları çoğunlukla kısa bir süre içinde sonuçlandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Başvurusu


Ziraat Bankası kredi kartına başvuru yapmak için SMS ile başvuru tekniği epey sık sarfedilen bir yöntemdir. Bu usul ile Ziraat Bankası’na kredi kartı başvurusu yapmak için telefonunuzun ileti yaz bölümüne girerek, “COMBO” yazıp sonrasında bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazıp 4757 numarasına SMS atmak yeterli olacaktır. Ziraat Bankası’na sms ile uygulanan kredi kartı başvuruları ile ilgili gelen tasdik cevapları, ön tasdik olarak prosedür görür. Ziraat Bankası kredi kartı sms ile başvuru işlemlerinizin tamamlanması için rastgele bir Ziraat Bankası şubesine gittikçe, sizden istenilen evrakları teslim etmeniz halinde kredi kartınızı hemen tasdik ile seçtiğiniz şekilde teslim alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Garanti bankasından kredi kartı alabilmek için başvuru formunu doldurun, tasdik alın ve Garanti Bonus kredi kartınıza derhal sahip olun. Cep telefonu ve TC Kimlik numaranız ile çevrimiçi başvurute bulunun, şubeye gitmeye gerek kalmadan kartınızı adresinizden teslim alın. Garanti Bonus kredi kartı için çevrimiçi başvuru yapabilir, başvuru formunu doldurarak çok daha süratli bir şekilde dilediğiniz Bonus kredi kartına sahip olabilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında tespit edilen Garanti BBVA ile fırsatlarla dolu kredi kartı seçeneklerinden biri olan Bonus Genç karta sahip olabilirsiniz. Kart ücreti bulunmayan talebe kredi kartı başvurusu için siz dahi derhal harekete geçin! Kredi kartı başvurunuzu 30 saniyede, telefon numaranız ve TC kimlik numaranızla çevrimiçi gerçekleştirilebilir, şubeye gitmenizde gerek kalmadan adresinizden derhal teslim alabilirsiniz.

Başvuru süreci başarı ile tamamlanan kullananlara diledikleri Bonus kredi kartı, başvuru formunda belirtilen adrese teslim edilecek şekilde gönderilir. Başvuru işleminin sonrasında kullananlara elektronik posta veyahut cep telefonu üzerinden brifing yapılır. Bu sayede kartınızın nerede bulunduğunu ve ne vakit teslim edileceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca Bonus Flaş ile kredi kartınızın hangi aşamada olduğunu başvuru süreci süresince adım adım takip edebilirsiniz.

Bonus kart başvuru takibini yapabilmek için; BonusFlaş'ın Daha Fazlası menüsünden Başvuru ve Takip'i seçin. Eğer BonusFlaş'a eskiden giriş yapmadıysanız; Kart Başvuru Takip'i seçtikten sonra TC Kimlik ve Cep Telefonu numaranızı girip, sonrasında SMS ile gelen şifreyi girin.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Şartları Neler?


 Kredi kartı yaş sınırı 18 olarak saptanmıştır. 18 yaşını dolduran cümle alem, kredi kartı başvurusunda bulunabilir. 18 yaşından ufak olan bireyler şayet aileleri veyahut yakınları yönünden açtırılan ortak limitli ilave kartlardan yararlanabilir. Sadece TC Kimlik numaranız ve telefonunuzla 30 saniyede başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartı alabilmek için kredi notu kaç olmalıdır?


Kullanıcıların mali performansını göstermeye yardım eden Findeks kredi puanı, Bonus kart başvuru sürecinde dahi göz önüne alınan hususlardan bir tanesidir. Ancak Findeks kredi notu tek başına belirleyici olmaz. Kart başvurusunın pozitif değerlendirilebilmesi yönünden bireyin mesleki hali, gelir seviyesi ve çalışma geçmişi dahi epey önemlidir.

Bonus kredi kartı fırsatları nelerdir?


Ücretsiz taksitli nakit peşinat, senede toplam 500 TL Bonus kazanma fırsatı ve her ay 300'den çok kampanya ile gelen Garanti Bonus kartları, pek çok fırsatı dahi beraberinde getirir. Garanti Bonus, kredi kartı taksitlendirme ve kredi kartı nakit peşinat seçenekleri yardımıyla nakde sıkıştığınız her an sizlere dayanak olur. Yıl boyu düzenlenen kredi kartı kampanyaları, anlaşmalı mağazalardan Bonus fırsatlarıyla alış veriş yapar iken extra Bonus kazanabilmenize imkan tanır.

TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Tüm Bonus özelliklerine sahip olan TEB Bonus Card ile hem harcarken bonus kazanabilir ayrıca taksitli alış veriş imkanından faydalanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sunarak faturalarınızın vaktinde, tıkır tıkır ödenmesini edinebilirsiniz. TEB Kredi kartı başvurusu için TIKLAYIN!

TEB Kredi Kartı Fırsatları Neler?


  • Son kesilen ekstrenizin asgari 1.000 TL olması halinde Sinema ve Tiyatro harcamalarına %50 iskonto kazanabilirsiniz.
  • Harcama sözü sunarak 500 TL'ye varan bonus kazanma şansını yakalayabilirsiniz.
  • Ekstrelerinize Dijital Ekstre olarak CEPTETEB Internet Şubesi'den veyahut CEPTETEB Mobil Uygulaması'ndan kolaylıkla erişebilir ve ekstrelerinizi cihazınıza pdf olarak indirerek kayıt edebilirsiniz. CEPTETEB İnternet Şubesi ve CEPTETEB Mobil Uygulaması’na giriş için gerekli olan parolanız aksi halde veyahut parolanızı unuttuysanız, Parolamı Al/Unuttum tıklayarak yeni parolanızı derhal oluşturabilirsiniz.
  • Nakit peşinat çekmenin beraberinde, bütün banka kartı işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Sevdikleriniz için dahi TEB Kredi Kartınıza tabi bir ilave kart çıkartıp, onların dahi TEB Bonus Card ayrıcalıklarından faydalanmasını edinebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Akbank ile ihtiyacınıza elverişli kredi kartı başvurusu yapmak çok basit! Tek tıkla başvurunuzu gerçekleştirebilir, süratli bir şekilde sonucunu öğrenebilirsiniz. Üstelik kartınız siz nereye dilerseniz oraya gelir.

Harcadıkça chip para kazanacağınız Axess Kredi Kartı, kart aidatı ödemeyeceğiniz Free Kart ve harcadıkça mil puan kazanacağınız Wings’e tek tıkla başvurabilirsiniz. Tüm Akbank kredi kartlarıyla kazançlı alış veriş yapabileceğiniz gibi pek çok markadan vade farkı olmadan alışverişinizi 9 taksitle yapabilir, size hususi iskonto ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu yapmak için formu doldurun, kredi kartınız derhal adresinize gelsin. Ad-Soyad, Cep telefonunuzu ve TC Kimlik numaranızı girerek, hangi karta başvuru yapmak istediğinizi seçip, gönder düğmesine tıklamanız yeterli.

Akbank Kredi Kartımı Nasıl Seçmeliyim?


  • Kredi kartı başvuru yapmadan evvela alaka alanınıza göre kredi kartı seçebilirsiniz.
  • Alışverişlerinizden ziyadesiyle chip para kazanmak istiyorsanız Axess Kredi Kartı
  • Kredi Kartı aidatı ödemek istemiyorsanız Free Kart
  • Seyahat Etmeyi seviyorsunuz Wings karta başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca Kredi Kartınızın şifresini alabilmek için KKSIFRE yazıp bir boşluk bırakarak şifre alabilmek dilediğiniz kredi kartınızın son 4 hanesini 4425’e gönderebilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?


 Başvurunuzun pozitif olarak değerlendirilmesi için birtakım şartlar gereklidir. Kredi kartına sahip olabilmeniz için gerekli kriterleri taşımalısınız. Bu kriterlerin başında gelen ve en muhimi; maaşlı bir gelire sahip olmanızdır. Aylık gelirinizi kanıtlayacak belgeniz aksi halde ev hanımlarına veyahut çalışmayanlara kredi kartı verilmediği gibi sizin dahi başvurunuz negatif olacaktır. Bir başka kıstas şayet başvuruya elverişli bir kredi notuna sahip olmanızdır. Eğer kredi notunuz düşükse, eskiden bankalarla ödeme sorunu yaşamışsanız, borcunuzu ödememiş veyahut geciktirmişseniz başvuru cevabınız negatif olur. Kredi kartı alabilmek için gerekli şartlar ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvuru Değerlendirmesi Neye Göre Yapılır?


 Kredi kartına uygulanan başvurular öncelikli olarak kredi notuna tabi olarak değerlendirilir. Kredi notu veyahut siciliyle ilgili bir sorunu olmayan tüketiciler bir ileri adıma geçerek gelirlerinin kredi kartı limitiyle örtüşüp örtüşmediği konusu ile ilgili tahlil edilir. İlgili tahlil sonrasında kredi kartı taksitlerini ödeyebileceğine karar verilen tüketicilerin başvuruları pozitif yanıtlanır.

Çoğu banka kredi kartı başvurularında teminat, kefil ve benzeri. aramamaktadır. Fakat yaptığı kredi kartı başvuruları çoğu kere kere reddedilen tüketicilerin bloke teminatlı kredi kartı ürünü için talepte bulunması gerekebilir. Bu üründen yararlanacak tüketicilerin talep ettiği kredi kartı limiti kadar parayı eskiden teminat olarak bankaya yatırması ve sonrasında kredi kartını temin etmesi lazım olur.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: