Güncel
Yükleniyor...
Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönünden gereksinim sahibi hanelere 1000 TL nakdi yardım yapılıyor. 1000 TL ödemelerinde üçüncü safha devam eder iken sonuçların nasıl sorgulanacağı merak ediliyor. 1000 TL yardım başvurusu sonuçları nasıl öğrenilir?

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, safha 3'ün hareketli bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını duyurmuştu. Başvuru ve sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. e-Devlet salgın sosyal yardım başvuru sonuçları Pandemi sosyal yardım başvuru sorgulama nasıl yapılır? Pandemi sosyal yardım başvuru sorgulama nasıl yapılır?

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?


 Geçtiğimiz aylarda Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı vasıtasıyla 1000 TL nakdi yardım uygulanacağı açıklanmıştı. Sosyal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. 1. safha ve 2. safha başvurularının sonrasında başlayan 3. safha başvuru süreci devam etmekte. Koronavirüsle mücadele kapsamında verilen desteğin sorgulama işlemleri dahi gene e-Devlet’in ‘Ön Başvurusu’ bölümünden yapılıyor.

E-Devlet üzerinden, salgın sosyal yardım yardım başvurusunda bulunmak isteyenler;
TC kimlik numarasının son hanesine göre, 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe, 8 olanlar Cuma günlerinde başvurularını yapabiliyor. Cumartesi ve Pazar günleri şayet rastgele bir sınırlama yok bulunmamakta.

Kimler Pandemi Sosyal Yardımından Yararlanamaz?


 Başvuran bireyin hanesinde alçakta belirtilen kapsamlarda tespit edilen birinin bulunması durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri
  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir yahut maaş alanlar (emekliler)
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

1000 TL'lik sosyal yardım parası başvuruları değerlendirmelerin sonrasında ödemeler devam etmekte. Bakan Selçuk, 3. fazda bu anne kadar 620 bin şahsa ödemelerin yapıldığını belirtti. Pandemi sosyal yardım parası sonuçları sorgulaması nasıl yapılır, kimler alabilir?

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Sorgulanır?


 1000 TL sosyal yardım parası başvuruları devam etmekte. Corona virüsten ötürü gereksinim sahiplerine ödenecek olan sosyal yardım desteği amacıyla başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Başvurularını gerçekleştirenler sonuçları nasıl sorgulayacağını merak ediyor. Peki nasıl sorgulanır? 1000 TL yardım başvurusu sonuçları e-Devlet üzerinden öğrenilebiliyor. 1000 TL yardım parası hakkı elde edenler PTT şubelerinden parasını alabiliyor.

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Üç bölüm olarak plan edilen 1000 TL salgın yardımlarına başvurular e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Koronavirüs sebebiyle ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar, 1000 TL olarak yapılacak yardımlardan başvuru prosedürünü gerçekleştirerek yararlanabilecek.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: