Güncel
Yükleniyor...
Yaz tatili, öğrenciler amacıyla boş zamanlarımızın olduğu ve çoğunlukla rahatımıza düşkün olduğumuz dönemlerdir. Bu devresi yalnızca dinlenerek ve eğlenerek geçirmek bize yarardan çok zararlı olacaktır. Yazın herkes eğlenmek ister bu yüzden yazın yapılabilecek eğlenceli aktiviteleri araştırdık. İşte yaz tatilinizi daha verimli duruma getirebilmeniz amacıyla yapmanız gerekenleri listeledik.


Yazın Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler


 Bana sorarsanız Eylül ayı da yaza girer ancak çoğumuz amacıyla bayram tatilinden sonra bir dahaki yaza kadar yaz yok! Güneş, deniz, kum, bedenimizi serinleten tuzlu su, şortlar, parmak arası terlikler, uzun geceler, cik cik kuşlarla dolu sabahlar, pembe gün batımına bakarak musiki dinlemeler falan yok! İşte tam dahi bu nedenden, bugün bir kez daha hizmette eksiklik etmiyor, sizi son düzlüğe girmişken elinizi acele tutup 'yaz bitmeden yapılacak listesi' programına çağırıyorum. İşte yazın yapılabilecek eğlenceli aktiviteler listesi...

Dil Alıştırmaları Yapmak

İngilizce dilinin okulda öğrenilmediğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden kendi başımıza alıştırmalar uygulamak oldukça işimize yarayacaktır. Cambly, EnglishCentral gibi programlar yardımıyla birileriyle muhabbet ederek kolay yapabilirsiniz. İlla dilbilgisi çalışmak mecburiyetinde değilsiniz.

Sevdiğiniz Alanla İlgili Kitap Okumak

İlgi duyduğunuz, öğrenmek dilediğiniz alanlarla alakalı kitaplar okuyarak ufkunuzu açabilir, bilgi dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Bu okuduklarınız ile ilgili bir dahi yazı yazarsanız, sizin amacıyla çok faydalı olacaktır.

Sesli kitap okuma sanatı popülaritesini kaybetti. Ailenizin dikkatini çeken bir kitap seçin ve her hafta bir akşam sesli kitap okuma faaliyeti düzenleyin. Okumaları sırayla yapın, böylelikle hikayede ne olduğuna dair etkileşimi arttırmış olursunuz. Bu sizin ailenize hususi kitap kulübü olur.

Spor Yapmak

Yaz tatilinde bedenimizi geliştirmekten daha iyi ne yapabiliriz sizce? Her gün evde tertipli spor uygulamak yahut spor salonuna gitmek hem sağlığımız ayrıca sosyal yaşantımız yönünden pekçok yararı yanında getirir J

Günlük Tutmak

Yaz tatilinde geçirdiğiniz hoş dönemleri günlük biçiminde not alırsanız, gelecekte okuyacak ve geçmişinizi takdir talihi bulmuş olacaksınız. Gün içinde bir bir ne yaptığınızı yazmanızı istemiyorum, yalnızca o günkü ruh halinizden bahsetseniz dahi olur. Unutmayın, kuralları siz belirliyorsunuz. Ne dilerseniz yazabilirsiniz, burada maksat hem yazma becerinizi ayrıca kendinizi anlatmanızı kolaylaştırmak.

Festivallere Gitmek

Festivallere gidin. Bu sene istanbul pekçok festivale ev sahipliği yapacak. İçlerinden hem gönlünüze ayrıca bütçenize elverişli olanlardan birini seçip, yazın başlangıcını yapabilirsiniz. Üstelik içlerinde bedava olanları dahi var!

Kampa Gidin

Kışın stresini atmak amacıyla dostlarınızla doğanın keyfini çıkarmaktan daha eğlenceli ne olur ki? Gece denize girme tecrübesini dahi kesinlikle yaşamalısınız! Doğayla iç içe olağanüstü bir günde pozitif enerjiyle dolun! Piknik sepetinizi taze meyvelerle doldurmayı unutmamalısınız.

Bitki Yetiştirin

Fide dikmek ve her gün onların gelişimini izlemek aslında çok ödüllendirici, tıpkı vakit dahi eğitici. Fide ekimi amacıyla en doğru sürenin ne vakit olduğunu araştırmalısınız. Zaman çerçevesi farklı bitki çeşitlerine göre dalgalanmalar göstermiştir. Bir çok bitkinin olgunlaşıp bahçeye ekilebilmesi amacıyla 3-15 hafta gereklidir. Hangi tür bitki ekmek istediğinize ve ne kadar vakte gereksiniminiz olduğunu denetim etmelisiniz. Gerçekten bitkinizin gelişimini izlemek ve bahçeye ektikten sonra çiçek açmasını görmek olağanüstü bir keyif.

Yazın hem kendinizi ilerletmek ayrıca eğlenmek amacıyla bunlar gibi birçok aktiviteyi yapabilirsiniz. Zevk aldığınız ve yapar iken bir şeyler öğrendiğiniz her aktiviteyi uygulamak amacıyla en doğru vakittir yaz. Bu kıymetli vaktinizi hoş kullanmanız dileğiyle, iyi tatiller.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: