Güncel
Yükleniyor...

İlham Verici 10 Belgesel

Belgeseller gerçek hikayelere dayandığından, kurgusal filmlerin yapamayacağı şekilde ilham verebilirler. Duygusal etki, herhangi bir gişe rekoru kıran filmden daha heyecan verici olabilir çünkü gerçeklere dayanıyorlar ve bu da çekiciliğini açıklıyor. İşte bulabileceğiniz en iyi ilham verici belgesellerden 10 tanesi onları keşfedin ve keyfini çıkarın!

Stranded

Stranded

Stranded, hayatta kalan 16 kişinin anlattığı gibi, 1972 Andes uçak kazasının olaylarını ayrıntılarıyla anlatıyor. Hayal edilemez zorluklara karşı hayatta kalmanın üzücü ama son derece moral bozucu bir hikayesi. Kesinlikle herkesin görmesi gereken bir belgesel.

The Cove

The Cove

Bu belgeselde, esaret altındaki yunuslarla ilgili görüşlerinizi değiştirecek ve korumacı Ric O'Barry'nin çabaları hayatınızı değiştirecek. Yediğimiz balıktaki cıva sorunu da gündeme geliyor bu noktayı şok edici bir dürüstlükle eve götürüyor.

Blackfish

Blackfish

Blackfish esaretin korkunç doğasını ve çevre korumacılarının yardım etmek için gidecekleri uzunlukları vurguluyor. Bu filmdeki katil balinalar 30 yıla kadar esir tutuluyor, ancak inanılmaz zekâları, sürükleyici, hareketli bir filmle beraber açıkça gösteriliyor.

Foodmatters

Foodmatters

Pestisitler, koruyucular ve kitlesel olarak üretilen yiyeceklerin olduğu bir çağda, Food Matters'a bir kez bakmak, yaşam tarzınızı daha iyi hale getirmenizi sağlayacaktır.

Man on Wire

Man on Wire

Phillipe Petit'in şaşırtıcı hikayesi. Fransız ip cambazı 1974'te New York'taki iki Dünya Ticaret Merkezi arasında vals yaptı. Belli nedenlerden dolayı dokunaklı ve bir kişinin neler yapabileceğinin heyecan verici bir portresi.

Senna

Senna

Formula 1 pilotu Ayrton Senna, sürüş becerileri, kişiliği ve film yıldızı görünümüyle dünyayı büyüledi. Tartışmalı ama parlak bir F1 kariyerinde (1984-1994 arası), üç Dünya Şampiyonası kazandı, ancak hikayesi trajik bir sonla karşılaştı. Ancak mirası asla unutulmayacak.

Grizzly Man

Grizzly Man

Werner Herzog'un olağanüstü belgeseli, 13 yaz boyunca vahşi boz ayılarla yaşayan bir çevreci olan Timothy Treadwell'in dünyasının derinliklerine iniyor. Kaydettiği video görüntüleri samimi; ne yazık ki cesareti trajik bir sonla karşılaştı, ancak Herzog'un filmi iç kargaşasını ve doğaya olan sevgisini gösteriyor.

Marley

Marley

Bob Marley küresel bir süperstar olmaya devam edişini anlatan bu belgesel, müzik konusunda doğal bir yeteneğe sahip karmaşık bir adamı ortaya çıkarmak için hayatının derinliklerine iniyor. Dokunaklı ve baştan sona ilham verici.

Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

Sixto Rodriguez, şarkılarının apartheid hareketinin bir parçası haline geldiği Güney Afrika dışında asla bulunmamış bir rock yıldızı. Kahramanlarının öldüğüne inanan birkaç hayran, onun kaderini keşfetmek için aramaya başladı, ancak tamamen beklenmedik bir şey buldu. Devamını kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Into the Universe With Stephen Hawking

Into the Universe With Stephen Hawking

Olağanüstü Bay Hawking'in dahi zihninin izniyle, Evrene derinlemesine bir göz atıyoruz. Dünyanın önde gelen bilimsel beyinlerinden birinin sunduğu etkileyici bir film kesinlikle izlemelisiniz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: