Güncel
Yükleniyor...
İstanbul'da Hasta Bakıcı Hizmeti Arıyorsanız Damla Danışmanlık

İstanbul'da Hasta Bakıcı Hizmeti Arıyorsanız Damla Danışmanlık

 


İstanbul'da yaşayan kişilerin bakıma muhtaç hastaları için hasta bakıcı hizmeti almak istemeleri halinde Damla Danışmanlık ihtiyaca uygun kişilere ulaşılmasını sağlıyor. İyi işleyen hızlı bir sistemle aranan niteliklere sahip bakıcılar bulunuyor. Sistemde kayıtlı olan ve çoğu sağlık meslek lisesi ya da üniversitelerin ilgili bölümlerden mezun olmuş ya da ilköğretim mezunu olup bu alanda eğitim almış hasta bakıcıları işin özelliklerine göre taranıyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Hastanın sağlık durumu, kişisel ihtiyaçlarını ne derecede giderebildiği, hasta bakıcısı hizmetinden neler beklendiği gibi bilgiler listeleniyor. Bu şartlara en uygun hasta bakıcı belirleniyor ve iki taraf da firmaya davet edilerek bir toplantı yapılıyor.

İki taraf birlikte çalışma konusunda anlaşılırsa Damla Danışmanlıkla bir sözleşme imzalanıyor. Hasta ve hasta yakınlarına iki ay içinde hasta bakıcıdan kaynaklanacak sorunların çıkması halinde en az iki hasta bakıcı ile görüşme sağlanacağı garantisi veriliyor.

Hasta Bakıcıların Sorumlu Olduğu İşler

Hasta bakıcıların sorumlu olduğu işler her hasta için farklı olabilir. Bazen hasta yakınlarının aklına bile gelmeyen hastaya ait her türlü ihtiyaç hasta bakıcılar tarafından giderilebilir.

Bu işlerden bazıları şunlardır:

  • Tamamen yatalak ve hareket etme kabiliyeti olmayan hastaların beden temizliğinin yapılması, ortamın hijyeninin sağlanması, yatak yarası oluşmaması için uygun zamanlarda yatış pozisyonunun değiştirilmesi
  • Yatalak hastaların yemeklerinin yedirilmesi, ilaçlarının zamanında verilmesi, düzenli olarak bezinin değiştirilmesi
  • Ağız yoluyla beslenemeyen hastalar için hazırlanmış mamaların zamanında ve doğru miktarda verilmesi
  • Kendi kişisel bakımını kısmen de olsa yerine getirebilen hastaların yemeklerinin hazırlanması ve yemesine yardımcı olunması
  • Fazla hareket kabiliyeti olmadığı için dışarı çıkamayan hastaların yaşına, eğitimine ve hayat tarzına uygun aktiviteler bulunarak iyi zaman geçirmesinin sağlanması. Eğer hasta bir çocuksa oyunlar oynayarak eğlendirilmesi
  • Hastanın vücudunda yaralar varsa pansumanının ve bakımının yapılması
  • Doktorun tavsiye ettiği egzersizler varsa düzenli olarak yapılmasının sağlanması
  • Hasta ile ilgili gözlemlerin yakınlarına ve doktorlara bildirilmesi

Bu sayılanlar dışında da hastanın her türlü istek ve ihtiyaçlarına cevap verilmeye çalışılır.

Hasta Bakıcılarda Hangi Özellikler Aranır?

Fiziksel ya da psikolojik sorunlar nedeniyle zaten zor dönemler geçiren hastaların en çok ihtiyaç duydukları şey ilgi ve sevgidir. Birçok hastalık sevgi, şefkat ve sabırla iyileşme gösterir. Bu nedenle hasta bakıcıların şefkatli, merhametli, sevgi ile hareket eden insanlar olması tercih edilir. Hasta bakımı sürekli efor isteyen zor bir iş olsa da hasta bakıcı sabırla ve güler yüzle hareket edebilmelidir. Ayrıca en sevilen kişilerin emanet edildiği hasta bakıcılarının güvenilir kişiler olması da şarttır.

Damla Danışmanlığın Verdiği Diğer Hizmetler

Hasta bakıcılık hizmeti sayesinde hasta yakınlarının iş hayatına devam edebilmeleri, ruh sağlıkları için kendilerine zaman ayırabilmeleri ve sosyal hayata katılmaları sağlanır. Damla Danışmanlık, hasta bakıcılık yanında bebek hemşiresi, yoğun bakım hemşiresi, bakıcı, aşçı, şoför, hemşire, oyun ablası, oyun abisi, sekreter gibi ev ve ofis işlerinde görev alabilecek elemanlara ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: