Güncel
Yükleniyor...

Genel olarak kullanıma kapatılmış olan kredi kartlarının geri kullanılacak biçimde açılması işlemlerinin nasıl yürütüleceği mevzusunda çok fazla merak halindeyizdir. Borç veya her hangi başka nedenlerden dolayı kredi kartları kullanıma kapanabilmekte. Hatta kendi isteğiniz ile birlikte de kredi kartını kullanmak vazgeçtiğiniz vakit dilimi için kredi kartını kullanıma kapatma hakkına bizzat sahipsiniz. Durumun da bu şekilde olması ile birlikte gereksinim anında kredi kartı kullanımını yine açmak gerekebiliyor. Bu şeklinde durumlarda kullanıma kapatmış olduğunuz kredi kartını geri iyi mi açabileceğiniz hakkında bu makale üzerinden lüzumlu bilgilere erişebilirsiniz.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartını İşleme Açma

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Açılımı Kredi kartınızı kapatmış iseniz, evvela bu kredi kartının hangi nedenden dolayı kullanıma kapatıldığı çok önemli. Çünkü kapatılmış olan kredi kartının tamamen imha edilmesi, başka birinin emniyet anlamıyla kullanılmaması için kırılması gerekmekte. Bir kredi kartı kullanımında eski değil yeni kredi kartı da temin edilmesi lazım. Eğer banka tarafınca her türlü koşulu sağlıyor iseniz, doğrudan olarak banka ile iletişime geçip başvuruda bulunmalısınız.

Eğer limit ve başka özellikler açısından da aynı nitelikte bir kredi kartı için yeniden bankaya bildirmeniz de gerekiyor. Bunun ile birlikte yeni aldığınız kredi kartı eski kredi kartı ile aynı nitelikte olup ancak hesap numarası, son kullanma zamanı ve kart numarası şeklinde bilgilerin değişik olması sağlanacaktır. Kapatmakta olduğunuz kartınızın tekrar açılması için alan kişi hizmetleri ile iletişime geçebilir veya en yakın banka şubesinden bunun ile alakalı bankaya hususi ayrıntılı malumat edinebilirsiniz.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma Kapatılmış Olan Kredi Kartı Tekrar Açılabilir mi?

Kullanıma kapatılmış olan kredi kartını yeniden geri açabilirsiniz. Ancak bu kredi kartınızın kapatılma sebebine bakılırsa değişim arz edeceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Kredi kartı kullanımın arkasından bu kart hepsi ile iptal edilmemiş ise direk olarak müracaat yaparak yeni kredi kartınıza kavuşabilirsiniz. Fakat daha önceki kartınız herhangi bir borç sebebi ile kapatılmış ise, tekrar açtırmak için evvela borcunuzu yeniden ödemeniz gerekiyor. Eğer borç lüzumlu yasal işlemler ile avukata verilmeyen ise kart geçici olarak kapatılıp borcun ödenmesi için muayyen bir müddet olanak verilmekte. Ancak kredi kartı borcu uzun vakit süresince ödenmemiş ise ve bu borç avukata düşmüş ise kredi kartınız hepsi ile kapatılmakta ve borcunuz ödense bile tekrar açılma durumu, banka inisiyatifine kalmıştır.

Borç Yüzünden İptal Edilen Kart Nasıl Açılır?

Borç yüzünden kapatılmış olan kredi kartınızın açılması olası ama bu borcun yasal işlemlere sokulup sokulmadığı şeklinde birçok müessir haricinde bankanın birtakım kurallarının da göz önünde bulundurulması gerekmekte. Bankalar da kendi kriterlerine nazaran borç ödemesinin arkasından kredi kartının tekrar açılması için muhtelif araştırmalarda bulunmakta. Sizde bankanız ile iletişime geçerek ayrıntılı malumat alabilirsiniz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: