Güncel
Yükleniyor...

 


Ekranların temizlenmesi büyük bir özen gerektirir. Bunun nedeni yapıları yüzünden özenli bir bez istemeleridir. Her bez ile ekran temizlenemez. Ancak ekran temizleme bezi kullanılarak hatasız bir temizleme sağlanabilir. Bu bez sayesinde cihaz ne olursa olsun ekranında bulunan her türlü kir, toz giderilir. Böylece cihazlar temiz bir şekilde kullanılabilir. Uygun ve oldukça kullanışlı bu bezler sayesinde cihazlarınız tertemiz olacaktır. Kullanımı ise oldukça basittir.

Ekran Temizleme Nasıl Yapılır?

Bir cihazın ekranını temizlemek oldukça basit bir süreçtir. Bu süreci kısaca özetlersek;

 • Öncelikle düzgün mikrofiber bir ekran bezi alınması gerekir.
 • Mikrofiber olmayan bezler ile ekranlarda leke kalma olasılığı artar.
 • Mikrofiber bez ıslatılarak temizleme sağlanabilir.
 • Islak mikrofiber bez kullanımından sonra kuru bir mikrofiber bez ile kurulama gerekir.
 • Özel bir ekran temizleyicinin ekrana sıkılmasından sonra mikrofiber bez ile silme işlemi de ekranı temizleyecektir.
 • Su veya özel temizleme sıvılarının yanında önemli olan mikrofiber bez kullanmaktır.

Bu kolay kolay adımlar izlenerek ekran temizlemek mümkündür. Pratik ve kolay kullanımı ile ekran temizleme bezi her alanda kullanılabilir. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenme özelliği bulunur. Bu sayede kirli bir ekran temizlendikten sonra bez hızlıca tekrar kullanıma hazır hale gelmiş olur. Bu yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Mikrofiber Bezler

Ekran temizlemenin yanında mikrofiber bezler hayatın neredeyse her alnında kullanılmaktadır. Örneğin mikrofiber mutfak bezi sayesinde normal bezlere göre çok daha kolay bir temizleme sağlanır. Özellikle mutfak taşının üzerinde biriken su ve atıkları hızlıca çekerek kolayca durulama sağlar. Bu özelliği mutfak temizlemesini kolaylaştırır. Aynı zamanda sadece mutfak taşı değil mutfak dolapları, raflar, buzdolabı ve mutfağa dair her yapının temizlenmesini sağlar. Sadece bir bez ile onlarca iş yapılabilir. Bu oldukça ekonomik bir bez olmasını sağlar. Mikrofiber bez almak diğer bezlere göre çok daha avantajlıdır.

Avantajları;

 • Diğer bezlere göre oldukça fazla kullanım alanı bulunur.
 • Oldukça kolay temizlenebilir.
 • Silinen yüzeylerde kir veya iz bırakmaz.
 • Toz toplama özelliği sayesinde yüzeylerde silinirken oluşan toz toplanmasını önler.
 • Ekonomik yapısı ile kazanç sağlar.

Bu nedenlerle evlerde tercih edilmesi gereken bezler mikrofiber bezlerdir.

Özel Hayatta Kullanım

Cihazların ekranını temizleyebilmesinin yanında mikrofiber makyaj temizleme bezi her an zorlu makyajlara karşı bir çözümdür. Makyaj temizlemek oldukça zor bir iş olmasına rağmen mikrofiber bez ile dakikalar içerisinde makyaj çıkartılabilir. Bunun yanında deriyi tahriş etmez. Yumuşak dokusu ile her an kullanılabilir. Her türlü makyajı çıkarma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda diğer bezler gibi makyaj kalıntısı bırakmaz. Makyaj temizlendikten sonra kısa bir durulama sonucu üzerinde herhangi bir leke kalmaz.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: