Güncel
Yükleniyor...
Kuru şampuan çoğu kez saçları yağlanan kadınlar için en iyi kozmetik ürünlerinden biridir. Kuru şampuan fazla yakın bir zamanda hayatımıza girmiştir. Lakin ırk almadan önce saçı döker mi ya da herhangi bir negatif etkisi olur mu diye kararsız davranarak kullanmaya cesaret edemiyorlar. Hatalı kullanımı veya yüksek dozlarda kullanımında saça zararlar verdiği doğrudur. Saçı bayağı bir şampuan gibi içe doğru temizlediğini göz önünde bulundurmak içten değildir. Saçtaki yağı üstünkörü olarak kapatır. Yani kuru şampuan kullanarak saçlarınızın pak olduğunu düşünmeniz içten değildir. Kuru şampuan yalnızca ivedi durumlarda kullanıldığında İnsanların işine yarayan bir ürün olur.

Kuru Şampuan Nedir?

Kuru Şampuanın Saça Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Sprey formda olan ve içerisinde pudra yapısında saçta ama yağ oranını azaltmaya yarayan kuru şampuan bununla beraber saçların astarlı görünmesini de sağlayan bir kozmetik ürünüdür. Bu sprey haldeki ürünü saçların diplerine ve yağlı bölümlerini yerinde bir şekilde sıktıktan sonradan ortaya beyaz bir görünüm çıkacaktır. Ama bu görüntü sizi korkutmasın. Birazcık süre geçtikten daha sonra bu beyazlık kaybolacaktır. Yoğun bir şekilde çalışan veya acelesi olan kişiler için oldukça ideal bir yöntem olabilir. bununla birlikte çok düz saçlara sahip olan kadınlarda saçlarına daha volümlü bir ayla getirmek için kuru şampuanı kullanırlar. Pratik kullanımından dolayı tekrar rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Ama saçı içeriye doğru temizlemediği çakmak gerekir. Yüzeysel bir temizleme sağladığı için mutlaka gün sonunda duş alarak saçları içe doğru arındırmak gerekir. Özellikle kış aylarında kuru şampuan fazla fazla tercih edilir. Uygun fiyatlarda olması da ahali göre fazla tercih edilmesini sağlar.

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saçlardaki yağ miktarını azaltarak volüm vermeye yarayan kuru şampuan kullanımı bakımından da son derece pratik olmaktadır. Kuru şampuanın bulunduğu kutuyu iyice çalkalayarak içindeki spreyin orantılı bir şekilde karışması sağlanır. Bu işlemi atlarsanız kuru şampuan saçınızda bir kalıp olarak kalacaktır. sonradan ise saçın aralarına veya yağlı görünen kısımlarına bu sprey sıkılarak biraz ovmak gerekir. Ama dikkat edilmesi gereken en manâlı şey spreyi fazla yakından sıkmamak gerektiğidir. Kuru şampuan saça ilk uygulandığında beyaz pudralı bir görünüş oluşacaktır. Fakat bu görünüş yaklaşık 2 dakika daha sonra kaybolacaktır. sonra ise aralıklı fırçalı bir tarakla saçları tarayarak duştan çıkmış havasını yakalamak mümkündür. Kuru şampuanı uyguladıktan sonradan İsteğe kadar saçı düzleştirmek ve Fön çekmek de mümkündür. Kuru şampuan kullanmak 2 ya da 3 dakikanızı alacak bir işlemdir.

Kuru Şampuanın Zararları Nelerdir?

Fazla artı kullanılan kuru şampuanın zararları mevcuttur. O Kadar fazla olumlu yönünün yanı sıra negatif yönleri de fazladır. En büyük zararı ise pozitif kullanımı sırasında ortaya çıkmaktadır. Çok sık kuru şampuan kullanımı sırasında saç derisinde kepek ve yaraların görülme olasılığı da artar. Bunun yanı sıra saç derisinde sivilcelere ve hatta kistlere sebep olacaktır. Uzmanlar da bu konuda kullanıcıları uyarıyor. Özellikle son yıllarda kullanımı çok fazla artmıştır. Kuru şampuan saçın yalnızca yağlı görünümünü perdelemeye fayda. Bu işlemi yaparken de saçın bayağı yağ dengesini bozar ve saç diplerinde kurumalar söz konusu olur. Bu kurumalar da gerisinde kepek oluşumunu tertiplemeye başlar. Bu sebeple çok zorda kalmadıkça veya çok aceleniz olmadıkça kuru şampuan kullanmanı önerilmez. Kuru şampuan fazla kullanıldığı vakit saç diplerinde tozlu bir tabaka oluşumuna sebep olur. üst üste kuru şampuan kullanılan bir saçın eski yumuşaklığını ve eski nemli görünümünden eser bırakmaz. Kuru şampuan kullanırken bu uyarıları dikkate almakta avantaj var.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: