Güncel
Yükleniyor...

BAŞARMAK ve hedefine gelmek isteyen bir öğrenci için verimli ders hedeflemek çok önemlidir. Saatlerce masa başında almak verimli ders niyetlenmek anlamına gelmemektedir. Birçok kişi saatlerce ders çalışmasına rağmen verim elde edemediğini ya da konularını bitiremediğini açıklama etmektedir. Bir öğrenci bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsa öğrencinin çalışma şekli yada planlamasında sorun ver demektir.


Bereketli ders niyetlenmek kişinin kısa vakit veya planladığı süre zarfında çalışarak üstteki düzey bir galibiyet elde etmesi demektir. Bereketli ders kastetmek uzun süre masa başında kalmak çağırmak değildir. Bereketli ders çalışmak için ilk önce bireyin hedefini belirleyip yerinde bir etraf oluşturması gerekmektedir. Bereketli ders amaçlamak için ilk olarak kişinin bir amaç belirlemesi ve kendini tanıyarak bu hedefe yerinde plan yapması gerekmektedir. Bazı öğrenciler kendini tanımadan jurnal çalışma saati ayarlamaktadır. Gerçek Dışı mesai saati planladıkları için çalışma saatini gerçekleştirememekte ve motivasyonu düşmektedir. veya konuyu öğrenmek ya da pekiştirme yerine getirmek yerine vakit doldurmaktadır. Bu tarz sorunların sebebi verimli ders çalışmayı bilmemekten kaynaklanmaktadır.

Verimli Ders Çalışmak Nedir? Neden Önemlidir

Verimli Ders Çalışmak Neden Önemlidir?

a) Bereketli ders kastetmek kişinin hedefe ulaşmasını sağlamaktadır. Galibiyet basamaklarını tırmanırken harcadığınız zamanın karşılığını almak istiyorsanız verimli ders çalışmalı ve programlı olmanız gerekmektedir.
b) Verimli ders alıştırma ile kısa sürede başarı elde edebilirsiniz
c) Bereketli ders egzersiz ile elde edeceğiniz başarı kişinin kendine güvenmesini sağlar
d) Uyarı dağınıklığına engel olur.
e) Verimli ders egzersiz ile kişi istediğin süre dilimde istediği hedeflediği konuları bitirebilir.

Merhaba, ben Emirhan. Günlük hayatınızda işinize yarayacak her türlü bilgiye ulaşmanız için vakit buldukça paylaşımlar yapıyorum. Umarım sizlere bir faydam dokunmuştur.

0 Yorumlar: