Güncel
Yükleniyor...
Dolorex Yan Etkileri....

Dolorex Yan Etkileri....

                                 

Dolorex uyku yapar mı? İlaç hakkında en merak edilen sorulardandır. Dolorex, en çok tercih edilen ağrı kesici ilaçlardan biridir. Ancak ilacın pek çok yan etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle doktora danışılmadan kullanılması önerilmemektedir.

Dolorex uyku yapar mı?

Dolorex pembe renkli ve draje formunda bir ilaçtır. Doktorlar tarafından ağrı ve iltihap tedavisi için reçete edilmektedir. Dolorex, oldukça etkili bir ilaçtır. İçerdiği güçlü bileşenler nedeniyle pek çok yan etkiye neden olabilmektedir. Bu nedenle, diğer ilaçlar gibi, bu ilaç da doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Dolorex uyku yapar mı? Dolorex, uyku yapabilir. İlacın yat etkiler incelendiğinde doğrudan uyku hakkında açıklayıcı bilgi bulunmamaktadır. Ancak yan etki olarak sersemlik, ani ve beklenmedik yorgunluk görülebilir. Bu durumda da hasta uyku hali hissetmektedir.

Dolorex kullanan hastada uyku durumu görülmesi oldukça normaldir. Ancak bu durum rahatsız edici ve günlük hayatı etkileyici bir boyutta olduğunda doktora başvurmak gerekir. Doktor, durumu inceleyecektir. Nedene bağlı olarak Dolorex dozunu düşürebilir. Ya da başka bir ilaç reçete edebilir.

Dolorex sık görülen yan etkileri nelerdir?

Dolorex etken maddesi diklofenak sodyum ya da diklofenak potasyum olarak bulunur. İki maddenin de özellikleri aynıdır. Bu etken madde oldukça güçlü bir yapıdadır bu nedenle Dolorex kullananlarda yan etki görülme olasılığı yüksektir. Sık görülen Dolorex yan etkileri: 

  • Midede görülen rahatsızlıklar,
  • İshal,
  • Gaz problemleri,
  • Kabızlık,
  • Baş ağrısı ve dönmesi,
  • Sersemlik hissetme başlıca yan etkilerdir.

Bu yan etkiler ile karşılaşan hasta acilen ilacı kullanmayı bırakmalıdır. Görülen yan etkiler hakkında doktorunu bilgilendirmelidir. İlaç yan etkiler göz önünde bulundurularak reçete edilmektedir. Doktor hasta için bir doz belirler. Bu dozun üzerinde ilaç kullanımı yan etkiye neden olmaktadır.

Ayrıca ilacın içerisindeki bileşenlere alerjisi olan hastalarda da yan etki gözlemlenir. Alerjik bir yan etki oldukça dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Dikkat edilmediğinde solunumun ya da kalbin durması gibi sorunlara neden olabilir.

Dolorex uyku yapar mı? Dolorex yan etkileri içerisinde doğrudan uyku ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Ancak ilacın yaratacağı sersemlik uyku haline neden olabilmektedir.


0 Yorumlar: