Güncel
Yükleniyor...
Kısa Sürede Çok Para Kazandıran İşler

Kısa Sürede Çok Para Kazandıran İşler

 Çok para kazanmak herkesin hayalidir hele bir de kısa sürede olunca tadından yenmez. Ancak çoğu kişi bırakın kısa süreyi para kazanmayı bile bilmiyor. Aklınızda herhangi bir iş fikri yok ise ve para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte kısa sürede çok para kazandıran iş fikirleri.


Az Sermaye İle Para Kazanılabilecek İşler

Para kazandıran işler, kesinlikle vardır ancak, kısa müddette para kazandıracak işler ne yazık ki her sektör için söylenemez. Zira, ülkemizde yer alan ve daimi aynı işlerde çalışan insanlar, artık daha kolay yoldan para kazanmak istiyorlar. Bunun için; para kazandıran iş fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrı olarak, Türkiye’de önceden hiç yapılmamış ve daha yeni yeni ortaya çıkan iş fikirlerini de Türkiye’de para kazanmanın yolları olarak görebilir, bu işler sayesinde yeni teşebbüslere atılabilirsiniz. İşte önceden hiç duymadığınız ve yabancı ülkelerde yer alan, son zamanlarda yapılacak karlı işler;

İnternet Sektörüne Yatırım Yapmak


 Kulağa garip ve absürt gelebilir ancak, yabancı ülkelerdeki en zengin iş adamlar bile, artık yeni iş sektörü olan internete yatırım yapıyorlar. Zira internet sektöründe, A’dan Z’ye her şeyi bulabilirsiniz. Peki, bu zengin iş adamları, internetin neresine yatırım yapıyorlar?

İnternette yatırım yapılacak o kadar karlı ve fiyatlı noktalar var ki, işin içinden çıkamayabilirsiniz. Söz gelişi; E-Ticaret sitesi kurarak, insanlara; giyim, aksesuar, armağanlık, yeme-içme tarzında satışlar yapabilirsiniz. Emin olun, internetten ele geçireceğiniz gelir, esnaflığa kıyasla daha çok kazandırıyor ve daha çok kar elde edebiliyorsunuz.

– E-Ticaret sitelerine örnek verecek olursak, bunlar; HepsiBurada, n11, Trendyol gibi köklü ve bilinen sitelerdir.

Başka bir örnek verecek olursak; Youtube !


Youtube, ülkemizde 5 veya 6 yıl önce yalnızca müzik videoları yüklenen site olarak biliniyordu. Ancak, belli bir müddet sonra, insanlar artık Youtube üzerinden inceleme videoları, şarkı videoları, komedi videoları gibi bir hayli şeye ulaşım sağlayabiliyorlar. Başka bir deyişle, Youtube gibi köklü bir site fikri bulabilir, bulduğunuz fikre yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, yaptığınız yatırımın 2 veya 3 katını internet sektöründen kolaylıkla kazanabilirsiniz. Zira, internetten yatırım yaparak para kazanmak, artık çok kolaylaştı ve yediden yetmişe herkes internet kullanabiliyor, ulaşabiliyor.

Az Sermaye İle Para Kazanılabilecek İşler


 Paranız az ise ve para kazanmak istiyorsanız az anapara ile para kazandıran iş fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Gayrimenkul Yatırımı


 Gayrimenkul yatırımları, 2015 ila 2018 seneleri arasında istatistiksel olarak artış gösterdi. Zira gayrimenkul yatırımları, para kazandıran işler kategorisinin en büyük kar imajına sahip sektörü arasında birinci sırada bulunuyor. Bununda en büyük sebebi; bir hane alıp, 100-200 TL daha fazla kazançla kiraya vermek oluyor. Sözgelimi; 250.000 TL’ye yeni yapılmış bir ev satın aldınız. Ve satın aldığınız evi, normal piyasa sektörüne göre; 100-200 TL koyarak, daha fazla bir kira parasına verdiniz. Bu kira parası, kendini her sene daha zamlandırarak absorbe edecektir. Şuanda bilinen en mantıklı gayrimenkul yatırımı böyle işliyor.

Gayrimenkul yatırımlarından başka bir örnek verecek olursak; daha önce hiçbir evin, şirketin yapılmadığı arsayı satın almak. Aslında burada dikkat edilmesi şart olan bir nokta var: Şayet alacağınız arsaya yakın veya arsanın konumu potansiyel olarak hareketlenecekse, alınabilir. Alacağınız arsaya yakın inceleme yapar ve o arsanın değerleneceğini düşünürseniz, tahmininize göre arsa yatırımına başka bir deyişle gayrimenkul yatırımına girebilirsiniz.

Eğitim Sektörüne Yatırım Yapmak


 Ülkemizde daimi değişen eğitim sistemi sebebi ile artık dershaneler maksimum düzeyde tutulmuyor. Zira, daimi bir farklık geliyor ve dershanelerde kendini aniden değişen sisteme göre ansızın değiştiremiyorlar. Ama, eğitim sektörüne yatırım yapmak, son senelerde çok akilane bir hareket olurdu. Zira, eğitim sektörü demek yalnızca dershaneler değildir! Müzik kursları, beceri kursları, sürücü kursları vb. kurslar açarak, birçok dalda eğitim sektöründen karlı şekilde para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda çok fazla açılan ve gelirleri de gayet iyi olan tek bir eğitim dalı bulunuyor; özel okullar… Evet, bu özel okullarda çok güzel paralar dönüyor ve şayet kaliteli de bir okul açarsanız, sonsuza dek okulunuzun meyvesini yersiniz. Hasılı, yabancı ülkelerde olduğu gibi farklık ve muvaffakiyet gösteren okullar, herkes tarafından beğenilecek, el üstünde tutulacaktır.

Üretim Yaparak Para Kazanmak


 Ülkemizde çok fazla yerli imalat olmadığı için, belirli coğrafyalardan ithalatlar yapıyoruz. Eğer aklınızda bir şeyin veya bir nesnenin üretimi varsa, netlikle kendinizi bu yatırıma hazırlamalısınız. Zira, her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de devlet, parlak fikirleri devlet kredileriyle ödüllendiriyor ve böylelikle, yerli anapara olabildiğince kalkınıyor. Hasılı, yerli fikirlerinizi çok geç olmadan, açığa çıkartacağınız anaparalarınız ile beraber para kazandıran işlerle duyurabilirsiniz.

Bilişim Sektörüne Yatırım Yapmak


 Bilişim sektörü, günümüz çağımızın en ehemmiyetli sektörleri arasında bulunmaktadır. Mesela; ATM’lerden çektiğiniz parayı sayan sistem veya sensör, bilişim sektörüne girmektedir. ATM’lerde ki her sistem bir yazılım, her yazılım bir kod demektir. Başka bir deyişle, bilişim sektörüne yapacağınız yatırım, ehemmiyetli bir rol oynamaktadır. Ayrı olarak, bu sektöre yapacağınız her bir yatırım, tamamiyle kendinize yaptığınız direk bir yatırımdır. Zira bu sektörde, elle tutulur, gözle görülür bir şey yok. Tamamiyle kendi kod bilginize yatırım yapacak, dev şirketler de yüksek gelirlere imzalayacaksınız.

Tekstil Sektörüne Yatırım Yapmak


 Giyim, kuşam ihtiyaçları her insanın baş temel unsurlarıdır. Yani, tekstil sektörüne yapacağınız her yatırım, doğrudan size kar imajı olarak geri dönecektir. Zira bu sektör, insanoğlu var olana kadar devam edecek ve var olduğu süre süresince da, her vakit el üstünde tutulacaktır. Eğer kaliteli ve elle tutulur bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız, son yılların trend olan tekstil sektörüne yatırım yapabilirsiniz. Mesela; kendiniz yeni bir marka oluşturabilir, bu markayı belirli mağazalarda satışa çıkartabilirsiniz. Veya zıddı, kendi mağazalarınızı açabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki fikirden hoşlanmadıysanız ve kendinizi rizikoya sokmak istemiyorsanız, ülkemizde var olan şirketlere veya e-tekstil sitelerine yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, iki fikir de günümüzün en ehemmiyetli yatırım araçları içerisinde bulunuyor.

0 Yorumlar: