Reklam
Finans

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Reklam
Düşük sermaye ile yapılabilecek karlı yeni iş fikirleri mevcuttur. İşinizle yerinizde saymaktan başka bir şey olmuyor mu? Hedeflerinize ulaşmanın tek yolu kendi işinizi mi kurmak? Öyleyse sistemli bir şekilde isteklerinizi uygulamak amacıyla harekete geçmelisiniz. Düşük sermayeyle uygulanabilecek kazançlı iş fikirleri ile alakalı düşünce kazanmak dahi ilk adımınız olsun. Aşağıdaki iş fikirlerinden bazıları ufak bir soruşturma ardından derhal başlanabilecek nitelikte. Düşük sermayeyle çok kazandıran iş fikirleri

Düşük Sermayeyle Yapılabilecek İş Fikirleri

O vakit kıymetli vaktinizden daha çok çalmadan, dikkatinizi çekmesini umduğumuz bol kazançlı iş fikirlerini bir bir araştırmaya başlayalım. Günümüzde ufak ölçekli bir iş kurmak talip şahıslar, çok çok anapara gerektirmeyen işler konusu ile alakalı incelemelerini sürdürüyor. Bu açıdan insanlar yönünden oldukça alaka gören birtakım iş fikirleri dahi girişimcilerin amacı durumuna geliyor. İşte bu alaka odağı durumuna gelen iş fikirlerinden bazıları şayet şunlardır:

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Sosyal medyanın dahi etkisiyle günümüzde gittikçe daha çok ademoğlu doğum ve bebe fotoğrafçılarına başvuruyor. Dolayısıyla ebeveynler en hususi anlarını profesyonel ellerle ölümsüzleştirirken, fotoğrafçılar dahi bu kibar işten para kazanıyor. Fotoğrafçının ismini duyurması ve elbet anne-babaya iyi hizmet vermesi yardımıyla, maaş gelir minimum ücretin “en az” iki katına çıkıyor. Tabii, bu işe ne kadar elverişli olduğunuzu anlamanız amacıyla ilk olarak doğum ve bebekler ile alakalı geniş bir bilgi birikimine sahip olmalısınız derim.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

VİOP’ta İşlem Yapmak

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın kısaltılmış durumu olan VİOP’tan prosedür uygulamak, mutlaka değerlendirmeniz gereken bir usul. Hisse senetleri, dövizler, altın, endeksler ve emtialar gibi değişik enstrümanlarla prosedür yapabileceğiniz VİOP, güvenilen yatırım amacıyla en çok tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Tabi VİOP ile alakalı detaylı öğrenmek, yatırımcıların pozitif netice almaları amacıyla lazım olan öncelikli kural. Siz dahi VİOP’tan para kazanmak istiyorsanız, bu pazarının detaylarını öğrenip aracı kurumların bedava sınama hesaplarından faydalanarak işe başlayabilirsiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Ülkemizde süratle ilerleyen bir sektör olarak gösterilen solucan gübresi üretimini dahi listemize ilave etmek istedik. Çünkü solucan gübresi üretimi hem kazancı üstelik çiftçiler yönünden gittikçe daha çok tercih edilmesi sebebiyle girişimcilerin yüzünü güldürmektedir. Büyük sermayeler gerektirmeyen bu iş amacıyla lazım olan belli şeyler şayet bir seferliğine alınacak 150 bin tane seviyesinde Kırmızı Kaliforniya Solucanı, 40 metrekarelik kapalı bir alan ve 7 metrekarelik bir reaktör olarak vurgulanıyor. Böylelikle büyük ölçekte para kazandıracak bir solucan gübresi üretim tesisi açık oluyor. Fakat solucan gübresi üretimine daha ufak ölçeklerde dahi başlanabiliyor. Zaten solucanların adedi 3 ayda bir ikiye katlanacağından, kısa sürede çok daha çok solucana ve daha çok miktarda gübreye sahip oluyorsunuz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

 

Reklam

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Kolay yetiştirilmesinin beraberinde talebin dahi yüksek olduğu mantarlar, girişimcilerin yüzünü güldürmektedir. Bu sebeple az sermayeyle uygulanabilecek iş fikirleri arasına mantar yetiştiriciliğini dahi ekledik. Tabii, ilk olarak hangi mantar cinsini yetiştireceğinize ve işi ne kadar büyük ölçekli yapacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin; istiridye mantarı, kültür mantarına göre çok daha nadir tespit edilen bir türdür ve pazarlaması daha basit yapılmaktadır.

Bu iş fikrinin ne kadar kazançlı olacağını anlamanız amacıyla şu şekilde bir misal verebiliriz. Diyelim ki 50 metrekarelik bir alanda istiridye mantarı yetiştireceksiniz. Bunun amacıyla 5000 lira seviyesinde sermayeyle başlangıç yapabilir, birkaç ay içerisinde verimliliğe tabi olarak maliyetinizi çıkartıp kara geçebilirsiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Yarasa Gübresi Satmak

Yurt dışında pekçok ülkede yıllardı sarfedilen bu usul, son senelerde ülkemizde dahi bilinir duruma geldi. Şimdiye kadar yarasa gübresi üretim tesisi kuran yatırımcı ve girişimciler dahi sonuçlardan oldukça memnun. Tamamen naturel olan yarasa gübresi, ürünlerde verimliliği yüzde 50 ila yüzde 120 arasında çoğalttığı amacıyla sık sık tercih edilmektedir. Ayrıca ülkemizde aniden çok mağara bulunduğundan, yarasa gübresi rezervi oldukça çoktur. Bazı girişimciler lüzumlu izinleri alarak mağara kiralamakta ve çıkarttıkları gübreleri çiğ yahut işlenmiş durumlarda satışa sunmaktadır. Siz dahi yarasa gübresi çıkartarak ve satışını yaparak para kazanmak amacıyla alakalı yerlerle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Vitamin Bar Standı Açmak

Vitamin bar standı açmak dahi çok anapara gerektirmeyecek olan bir iş alanıdır. Son vakitlerde meyveler ve dahi meyve suları insanlar yönünden çok çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bu ürünlerin tercih nedenleri şayet spor aktiviteleri ve sıhhatli beslenme durumlarıdır. Bu sebeple vitamin barlar, oldukça iyi iş yapar bir duruma gelmiştir. Bu işi yapabileceğinize karar verdiyseniz siz dahi canlı caddeler üstüne bir vitamin bar standı kurabilirsiniz. Ayrıca anapara gerektirmeyen bu işi, ufak bir alanda dahi kurabilmeniz mümkündür.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Günümüzün en kazançlı alanları arasında göze çarpanlardan bir öteki şayet müşavirlik sektörü! Evet, hatta siz dahi az bir sermayeyle başlanabilecek bu işi yapmayı düşünebilirsiniz. Küçük bir büro açarak müşavirlik hizmeti verebilir yahut ilk etapta internetten müşavirlik yaparak kendinize bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Ama naturel ilk olarak hangi alanda hizmet vereceğinizi belirlemeniz gerekiyor zira günümüzde pekçok değişik müşavirlik hizmeti veriliyor ve insanlar güvenilen danışman bulmakta zorlanıyor. Bu sebeple müşavirlik işine başlamadan evvela detaylı bir soruşturma yapmanız gerekliliğini bilmelisiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Tasarım Takı Yapıp Satmak

Daha çok ilave gelir olarak düşünülebilecek bir usul dizayn takı uygulamak. Ancak değişik modeller, iyi pazarlama ve kabiliyetli bir takım ila peki kazançlı bir işe dönüşebilir. Güzel bir dekorasyon ve diğer yerlerde bulunamayacak dizayn takılarla dolu olan mağazanız yahut aracı firmalar vasıtasıyla satabileceğiniz mamüller ila doyurucu kazançlar elde edebilirsiniz. Bir tık uzağınızda olan şirketlerle iletişime geçip, numunelerinizi yollayabilir, takı dükkanlarıyla anlaşarak ürünlerinizi satışa çıkartabilir yahut çevrimiçi pazarlama tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Reklam Ajansı Kurmak

Reklam ajanslarına duyulan gereksinimin ve tanıtım sektörünün büyüklüğünün her geçen gün daha dahi arttığını görebiliyoruz. İlk olarak ufak bir ofisle iş yapan ve kısa zaman içinde dahi büyük kazanç sağlamaya başlayan aniden çok müteşebbis mevcuttur. Bu bakımdan şayet grafik, tanıtım gibi alanlara karşı bir alakanız varsa ve tanıtım pazarında etkin olabileceğinizi düşünüyorsanız tanıtım ajansı kurmayı düşünebilirsiniz. Ancak bu işte başarı göstermeniz amacıyla dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Örnek vermek gerek görülürse nasıl bir etrafta yaşadığınız, rakiplerinizin ne oranda kuvvetli olduğu ve derhal iş alabilecek bir portfolyonuz olup olmadığı gibi suallere dürüstçe cevap verebilmelisiniz.

Düşük Sermayeyle Çok Kazandıran İş Fikirleri

Butik Açmak

Butik mağaza açma fikri, fazlası bireyin aklına gelen iş fikirleri arasında. Çünkü doğru yöntemler izlendiğinde rengarenk giyecek ürünleriyle dolu olan butikler, girişimcisine tatmin edici sayılar kazandırıyor. Tabii kazanç kısmına geçmeden evvela rakip incelemesi, yer seçimi, çalışılacak markalar, gaye kitle, yeterli anapara gibi belli aşamaları tamamlamanız gerekiyor. Ve bütün kriterleri karşıladığınızda yapmanız gereken şey işinizin başına geçip, sadakatli müşteriler kazanmak üzere sevinçli hizmet vermeye başlamak olmalı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu