Bileceksin

10 Ağustos 2019 önemli siyasi olaylar

10 Ağustos 2019 tarihinde yaşanan önemli siyasi gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.
 
 
 
Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspetseskport ve Türk Baykar savunma şirketi, yüksek hassasiyetli silah ve hava-uzay teknolojisine yönelik ortak şirket kurdu.
baykar savunma
BM genel Sekreteri Guterres: (KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’ya hitaben) Sürdürebilir bir çözüme olan bağlılığınızı ve daha fazla güven artırıcı önlemi almaya hazır olmanızı takdir ediyorum.
İran: İsrail ABD’nin koalisyonuna katılıp Hürmüz Boğazına girerse, Tel Aviv’den dumanlar yükselir.
tel aviv
İran medyası, İngiliz ticaret gemisine eşlik eden ve İran karasularına giren bir İngiliz fırkateyninin İran Devrim Muhafızlarınca bölgeden uzaklaştırıldığını duyurdu.
iran
ABD, Fırat’ın doğusundaki YPG/PKK işgal bölgelerine 70 tırla askeri araç ve lojistik malzemesi sevk etti.
ABD, Almanya’ya karşı NATO’ya askeri harcamalarını artırması konusunda sesini yükseltti. ABD’nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell, artış olmaması durumunda Amerikan askerlerini Almanya’dan kısmen çekeceklerini söyledi.
 
Erdoğan: “Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz.”
Erdoğan: “Ülkemizi terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tuzaklara nice sinsi yöntemle durdurmayı planlayanları hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz.” 
kürsü
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu