Bileceksin

Adwords Kelime Planlayıcı Nasıl Çalışır?

SEO(Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu demektir. Çok kapsamlı bir konudur ama bizim için önemli olan kısmı “makalede SEO’ nun etkisi” nedir? SEO, yazdığınız yazıların ya da piyasada ki diğer içeriklerin arama motorunda çıkması için gereklidir. Arama motorlarındaki sıralamaları belirleyen en önemli etkendir. Yazdığımız makalelerde dikkat edilmesi gereken bütün noktaların içeren bir araçtır.

 

Adwords Kelime Planlayıcı Nasıl Çalışır?

Adwords Kelime Planlayıcı, makale yazarlarının ve makale yayıncılarının en çok kullandığı araçlardan birisidir. Adwords Kelime Planlayıcısı ile belirlediğiniz anahtar kelimenin, aranma hacmini görebilirsiniz. Web sitesinde yayınlandığı zaman, anahtar kelimeyi Google’ da aratarak siteye giren ve yazı ile alakalı çıkan reklamlara tıklandığında ortalama olarak o kelimenin ne kadar kazandıracağını görebilirsiniz. Ayrıca Adwords Kelime Planlayıcı’ da arattığın anahtar kelimenin, farklı varyasyonlarını veya anahtar kelimenizle benzer birçok kelimenin ne kadar arandığını, ne kadar kazandırdığını görebilirsiniz. Alt başlıklarınızı (H2 ,H3, H4) bu kelimelerden oluşturabilir. Bu sayede web sitenize anahtar kelimenizin farklı varyasyonlarıyla okuyucular ya da müşteriler çekebilirsiniz. Aynı zamanda Adwords Kelime Planlayıcıda anahtar kelimenizin rekabet oranını görebilirsiniz.

Rekabet seviyesinin yüksek olması Google’da o anahtar kelime ile ilgili olan içerik sayısının fazla olduğu anlamına gelir. Bu durum sizin için hem bir artı hem de bir eksidir. Çünkü rekabeti yüksek kelimelerde sıralamaya girmek oldukça zordur. Bu yüzden yazacağınız yazının kaliteli olması hatta daha önce yazılmış yazıların önüne geçirecek bir fark yaratması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu