Bileceksin

İnsanlarda bulunan nadir fobiler

Herkesin en az bir tane fobisi vardır mutlaka mesela ben tanımadığım insanlardan korkarım şimdi diyeceksiniz bu fobimi bilmiyorum ama küçüklüğümden beli bu böyle tanımadığım insanlardan çok korkarım yanımda tanımadığım bir insan olunca şimdi değilde çocukken doğru düzgün konuşamazdım. Her neyse bugün Nadir İnsanlarda Bulunan Fobiler’e bakacağız. Belki sizinde bilmedğiniz fobileriniz vardır bilmediğiniz demiyelimde ismini bilmediğiniz diyebiliriz. Çünkü bu fobilerin ismini okumakta ben bile çok zorlandım.
  
1. Arakibutirofobi
İsmindende belli olduğu gibi şaka şaka isminden hiçbirşey anlaşılmıyor yazana kadar ben bile zorlandım bu isimleri kim koydu acaba ? her neyse yine konunun duşına çıkıyoruz. Bu fobi yer fıstığı ezmesi yerken damağınıza yapışma korkusuymuş acaba kim korkuyor ?
2. Batofobi
  
Bu fobi ise derinlik korkusu fobisiymiş bunu sadece deniz derinliği olarak sanmayın kendinizden yüksek binaların altında oluncada derinlik olarak kabul ediliyormuş en azından bu fobiyi araştırdığım sitede böyle yazıyordu.
 
3. Helshoesafobi
Bu fobiyi hiç sorgulamayın bence topuklu ayakkabılardan neden bir insan korkar ki ? ha eşinizin topuklu ayakkabısından korkarsanız o ayrı 🙂
 4. Koumpounophobia
 
 Yazının başında dediğimi gibi acaba bunların ismini kim koyuyarya ? böyle isimmi olur. Her neyse bu fobi ise düğmelerden korkmakmış düğmelerden acaba bir insan nasıl korkar ?
5. Peladofobi
 
Bu fobi ise kel insanlardan veya kelleşmekten korkmak. Bendede bu fobiden olabilir biraz ama kel insanlardan korkmuyorum kelleşmekten biraz korkuyor olabilirim. Bununda yeni farkına vardım 🙂
6. Venüstrafobi
  
 Bu yazıyı görünce biraz şaşırmadım değil bir insan güzel kadınlardan neden korkar ki ? acaba bu yazıyı okuyanların arasında güzel kadınlardan korkan varmı ?
7. Bibliyofobi
 
Bu fobi resimdende belli olduğu gibi kitaplarla alakalı bir insan kitaplardan neden korkar bilmem kaç defa yazdım neden korkar diye ama çünkü hepsi öyle dedirtiyor ? Biraz saçmalıyorsun dediğinizi duyar gibiyim ama hepsi doğru yani doğrulanmış fobiler.

Evet yazımızın sonuna geldik umarım yazımı beğenmişsinizdir eğer sizinde bu yazıdan öğrendiğiniz bir fobiniz varsa yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu