Bileceksin

Letgo’dan Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Alışveriş bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için yaptıları eylemlerin tümüdür..

Günümüzde artık alışverişler sanal ortama,internet ortamına taşındı.Birçok uygulama ve alışveriş sitesi kıyasıya mücadele içindeler.

Sık kullandığımız sitelerden biriside Letgo..

İkinci el ve yeni kategoride bireylerin ve işletmelerin bolca ürün alıp sattığı bir platform.İyi niyet ile kullanıldığında harika bir platfom olsa da burada alışveriş yaparken nelere dikkat edeceğimize değinelim.

Asıl bahsedeceğmiz konu bir şey satın almak.

Ne yazıkki burada da kötü niyetli kişiler ile karşılaşmamız muhtemel.Alınacak ürün ile gördüğünüz görsel genelde farklıdır.Açıklamalar genelde satıcının istdiği gibidir.Ürün kusursuzdur,yenidir,yeni gibidir..

O yüzden burada yüz yüze görüşüp,alınacak ürün mutlaka görülerek,pazarlık yapılarak alınmalıdır.Alınacak ürünün piyasa fiyatı iyi araştırılmalıdır.Zira piyasa fiyatının çok üstünde ürün fiyatları ile karşılaşmanız mümkündür.

 

Satış aşamasında kibar,nazik olan kişi alışveriş sonrasında değişken bir tavıra bürünür.Genelde geçici profiller kullananlar çoğunluktadır.Alım sonrasında irtibat kurmanız mümkün değildir.

Başka şehirlerden alışverişlerde,Satıcının ürün fotoğraf ve açıklamalarının yüzde yüz doğru olmadığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.Kesinlikle önceden havale,ücret ödeme yapılmamalıdır.

Kısaca toparlayacak olursak letgodan bilhassa alım işlemlerinde ürün açıklama ve resimleri çok iyi incelenmeli,yüz yüze alışverişler tercih edilmeli,alış veriş tamamlandıktan sonraki günler için fatura,eksik parça vb gibi sebepler için randevulaşılmamalıdır.Zira ödeme bittimi satıcı adeta ya buhar olur.Ya da alıveriş esnasındaki nezaket ve kibarlığından eser kalmaz.

Mağdur olmamak için,bilinçli olalım,dikkati elden bırakmayalım..

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu